Nora trojka dovolj za podaljšek, a premalo za presenečenje

Košarka 15. Feb 20236:44 0 komentarjev
Jrue Holiday
Jrue Holiday se vrača v vzhodno konferenco. Foto: Profimedia

V obračunu v Milwaukeeju, kjer sta se udarila kandidata za končno zmago v ligi NBA, smo dobili zmagovalca šele v podaljšku. Močno oslabljeni Boston se je s spektakularno trojko rešil v podaljšek, tam pa so Bucks vseeno postavili stvari na svoje mesto.

V derbiju večera so košarkarji Milwaukee Bucks s 131:125 ugnali Kelte iz Bostona, ki so pogrešali tri najboljše – Jaylena Browna, Marcusa Smarta in zaradi bolezni tudi prvega zvezdnika Jaysona Tatuma.

Kljub temu se gostje niso dali. “Rezervisti” so kazali zobe in v tretji četrtini Boston popeljali tudi do vodstva za 14 točk (90:76). A Milwaukee, ki je letel na krilih Jrueja Holidaya in Giannisa Antetokounmpa, se ni dal, v zadnjo četrtino je krenil z zaostankom petih točk in bil tudi pred zmago že po rednem delu, a je Kelte s spektakularno trojko rešil Sam Hauser.

Hauser z noro trojko poskrbel za podaljšek:

Tudi v podaljšku smo spremljali izenačeno tekmo, vseeno pa je izjemni Holiday, ki je dosegel kar 40 točk, poskrbel, da je zmaga ostala doma. Antetokounmpo se je na koncu ustavil pri 36 točkah in 13 skokih, pri Keltih pa je bil s 27 točkami najboljši Derrick White, eno manj je dosegel Malcolm Brogdon.

Izjemna predstava Holidaya:

Pet izgubljenih žog zabolelo junaka tekme

“Res mi je vseeno, kako igram. Dokler zmagujemo, se počutim dobro,” je dejal Holiday, ki je s 40 točkami izenačil rekord kariere. “Edina statistična prvina, ki jo pogledam po koncu dvoboja, so izgubljene žoge. Tako vem, ali sem odigral dobro ali slabo tekmo. Danes sem jih izgubil pet, kar me boli v dno duše,” je še slikovito po koncu dvoboja dejal najboljši strelec obračuna.

Booker vse bolj ogret, Bojevniki nemočni brez Curryja

V zelo zanimivem dvoboju zahodne konference je Phoenix (32-27) po zaslugi odlične zadnje četrtine in naveze Devin BookerChris Paul s 120:109 ugnal Sacramento (32-25). Booker je dosegel 32 točk, Paul pa je v statistiko ob 17 točkah vpisal še 19 podaj. Pri Sacramentu je blestel De’Aaron Fox s 35 točkami.

Na zahodu je Sacramento še naprej tretji, Phoenix sledi na četrtem mestu, pred šestimi Dallas Mavericks (31-28) Luke Dončića pa so z zmago skočili tudi Los Angeles Clippers (32-28).

Ti so s 134:124 v svoji dvorani premagali Golden State Warriors (29-29). Brez dlje časa odsotnega Stephena Curryja prvaki niso bili kos Kawhiju Leonardu (33 točk), Normanu Powellu (24) in Paulu Georgeu (20). Stik z njimi je držal le Jordan Poole z 28 točkami.