Odlični Dončić premalo za Jokićev skalp (VIDEO)

Košarka 16. Feb 20236:26 0 komentarjev
Luka Dončić

Izjemni Luka Dončić je na tekmi med Dallasom in Denverjem dosegel kar 37 točk, a vseeno je bilo to odločno premalo, da bi Telički ogrozili domači Denver (109:118).

Luka Dončić po vrnitvi poškodbi še čaka na prvo zmago. Po porazu proti Sacramentu in Minnesoti je Dallasa ugnal tudi Denver, ki so mu Telički dihali za ovratnik le v prvi četrtini, na odmor pa so odšli domači s prednostjo 18 točk. Šlo je prednost, ki je niso več izpustili iz rok in zanesljivo vknjižili novo zmago.

Prvi mož gostov je bil z naskokom slovenski as, ki se je na koncu ustavil pri 37 točkah (met iz igre: 12/22, za tri: 3/8), štirih skokih in devetih asistencah, žal pa ob odsotnosti najnovejše okrepitve Kayrieja Irvinga (poškodba hrbta) ni imel pomoč soigralcev. Drugi najboljši strelec Dallasa je bil s 17 točkami Christian Wood, ostali pa niso bili na nivoju.

Zanimivost: Dončić je še 65. v karieri NBA dosegel vsaj 35 točk. Le LeBron James je imel doslej v karieri pred 24. rojstnim dnevom več takšnih tekem, 87. Dončić bo 24 let dopolnil 28. februarja.

Nekaj lepih akcij Dončića proti Denverju:

Pri Denverju je nov trojni dvojček dosegel  Nikola Jokić. To je bil že njegov 21. v sezoni in 12. na zadnjih 16 tekmah. Srb je dosegel 14 točk, 13 skokov in 10 asistenc. Najboljši strelec Denverja je bil s 24 točkami Jeff Green, z 12 točkami (met iz igre: 5/12) pa se je izkazal tudi Vlatko Čančar. Na parketu je preživel 25 minut. V svojo statistiko je dodal še tri skoke in dve asistenci.

Jokić niza trojne dvojčke kot po tekočem traku:

Težko brez najboljšega obrambnega igralca

“Smo v dobrem položaju, vendar smo se pomerili proti najboljši ekipi na zahodu,” je po tekmi skomignil trener Dallasa, Jason Kidd. Dončić pa je v pogovoru po tekmi podaril, da veliko ljudi pozablja, da so pri Dallasu že 30 tekem brez najboljšega branilca. V mislih je imel Nemca Maxija Kleberja. “Veliko ljudi pozablja, da je naš najboljši obrambni igralec izpustil že 30 tekem. Če smo zdravi, imamo nevarno ekipo. Zase lahko rečem, da potrebujem malo premora, da se spočijem,” je dejal 23-letnik, ki že komaj čaka oddih v Mehiki.

“To je resnica,” je na novinarski konferenci dejal Slovenec, po krajšem oddihu pa ga čaka tekma vseh zvezd, kjer bo seveda nastopil tudi Dončić. Že četrtič.

Dončić ima novega soigralca

Dallasu se je tik pred tekmo uradno pridružila nova okrepitev, Justin Holiday, ki je to sezono odigral 28 tekem za Atlanto, vendar za teksaško ekipo tokrat še ni zaigral.

Dragić poškodovan

Chicago Bulls so brez Gorana Dragića, ki ga zaradi težav s kolenom ni bilo niti na klopi, s 113:117 izgubili proti Indiana Pacers. Slednji so sicer po uvodni četrtini zaostajali za 24 točk, po preobratu pa so na krilih 27 točk Buddyja Hielda, ki je v drugem polčasu zadel šest trojk, prišli do zmage.