V Dallasu pod obročem prepih, v garderobi nezadovoljstvo

Košarka 15. Feb 202312:34 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić v pogovoru z Jasonom Kiddom. Foto: AP Photo/John McCoy via Guliver.

Novo obdobje v Dallasu po združitvi izjemne branilske naveze Luka Dončić-Kyrie Irving se ni začelo po željah Teksašanov. Prvi dve tekmi so izgubili, predvsem na obrambni strani parketa so trenutno povsem razglašeni, v garderobi pa naj bi imeli tudi vse bolj nezadovoljnega košarkarja.

Za Dallas Mavericks sedemdnevni premor zaradi tekme vseh zvezd, ki je na sporedu konec tedna, ne more priti prehitro. Luka Dončić in Kyrie Irving na napadalni strani še iščeta pravo kemijo, predvsem v zaključkih obeh dosedanjih tekem je bilo še nekaj zmede, kdo naj prevzame odgovornost, a to bosta zagotovo brez težav odpravila.

Napad nenazadnje ni težava. Luka in Kyrie sta na dveh tekmah dosegla kar 124 točk. Skupaj sta odigrala le 58 minut, v tem času pa so Mavsi na 100 posesti žoge dosegli spektakularnih 131,2 točke. Indeks, ki močno prekaša vodilni napad lige – Denver Nuggets s 118,2 točke na 100 posesti. Vzorec je sicer še premajhen za pravo statistično veljavo, a je odličen obet za prihodnost.

Težava je slaba obramba. 249 doseženih točk na dveh tekmah in dva poraza je dovolj zgovoren podatek. Obramba je proti Sacramentu in Minnesoti prejela nedopustnih 257 točk. Neverjetnih 128,5 na obračun. Trener Jason Kidd bo imel s svojo vojsko pomočnikov v naslednjih dneh vrh glave dela pri iskanju rešitev, ki bi omejile “prepih” pred svojim obročem.

Dallas v obrambi zelo pogreša Maxija Kleberja (na sliki levo). Foto: Profimedia

Na zunanjih položajih velik del krivde nosi tudi Dončić, ki je na čelu premalo agresivnega pristopa. Še večja težava je v raketi, kjer je praktično edini nadpovprečen branilec Maxi Kleber, ki že več mesecev sanira poškodbo stegenske mišice. Zadnje tekme so si minute na položaju centra sicer razdelili Dwight Powell, JaVale McGee in Christian Wood.

Predvsem slednji se je v prvi polovici sezone uspel prebiti vse do začetne peterke, a ves doprinos v napadu zapravi na obrambni strani parketa. Ni bilo presenečenje, da je bil pred zaprtjem tržnice pogosto omenjen v govoricah, a naposled ostal v Dallasu in na Twitterju objavil, da bo to uporabil za dodatno motivacijo.

Nezadovoljen z zmanjšano vlogo

Po poročanju The Athletica naj bi bil Wood sicer vse bolj nezadovoljen. Po vrnitvi po poškodbi, zaradi zlomljenega palca je izpustil osem obračunov, se je njegova vloga skrčila na slabih 18 minut igre, tekme pa začenja na klopi.

Wood za zdaj ni prepričal Jasona Kidda. Foto: Profimedia

“Wood je nevaren strelec, a v obrambi nima zaupanja trenerjev. Mavericksi ga kljub temu potrebujejo, čeprav Wood ni prav navdušen nad omejeno vlogo rezervista. Po sezoni bo skoraj zagotovo zapustil ekipo,” je zapisal Tim Cato.

Mavsi bodo torej morali najti način, kako izboljšati sliko v obrambi. Ključno bo, da se Maxi že kmalu vrne na parket in še hitreje v formo, kar bo brez dvoma težka naloga, a najverjetneje tudi ključna za sezono Teksašanov.

Dallas v noči na četrtek gostuje v Denverju, kar bo nov izjemno zahteven test za Mavse. Naslednji dvoboj bodo Teksašani nato odigrali šele v noči na petek, 24. februarja. Dva zaporedna poraza sta jih z izkupičkom 31-28 potisnila s 4. na 6. mesto zahodne konference.