Odmevna zmaga Dragićevih bikov

Košarka 22. Nov 20227:09 0 komentarjev

Košarkarji Chicago Bulls, katerih barve v ligi NBA brani tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić, so poskrbeli za odmevno zmago. Biki so v domači dvorani United Center slavili zmago proti Boston Celtics s 121:107, s katero so obenem zaustavili zmagoviti niz devetih tekem najboljše ekipe prvenstva NBA ta čas.

Prvi strelec bikov je bil DeMar DeRozan z 28 točkami, Zach LaVine, je k zmagi dodal 22 točk, Patrick Williams 17, Nikola Vučević pa 12 točk in 13 skokov. Dragić je tokrat odigral sedem minut, vendar je v tem času njegova statistika ostala prazna.

“Ta zmaga je za nas res zelo pomembna. Zdaj smo izgubili kar nekajkrat zaporedoma, tekmeci pa so nizali zmage. Mislim, da smo dobra ekipa, vendar še vedno precej nihamo in igramo tudi slabo. Ta zmaga je pomembna zlasti za preobrat v naših glavah,” je po zmagi dejal LaVine.

S 13 zmagami ob le štirih porazih imajo Kelti kljub temu še vedno najboljši izkupiček to sezono in so ne le na vrhu vzhodne konference, temveč tudi najboljša ekipa lige.

Jayson Tatum je za goste zbral 28 točk, 11 skokov in sedem podaj, Jaylen Brown pa 25 točk in sedem skokov.

Goran Dragić je na igrišču preživel dobrih sedem minut, v katerih se ni vpisal v statistiko. V prvem polčasu se je rahlo poškodoval, ko je začutil bolečine v vratu in rami. Začasno je zapustil parket, nato pa se še pred odmorom vrnil. Ker se trenerju Chicaga Billyju Donovanu ni zdel pravi, pa ni igral toliko kot v prejšnjih obračunih.

Naslednja tekma bike čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Milwaukee Bucks.