Sanjski večer srbskega zvezdnika: Jokić prvi po Chamberlainu

Košarka 19. Dec 20227:28 0 komentarjev

Srbski košarkarski zvezdnik Nikola Jokić je postal šele tretji igralec v zgodovini lige NBA s 40 točkami, 27 skoki in z desetimi podajami za 81. trojni dvojček v karieri, s katerim je Denver popeljal do zmage s 119:115 nad Charlotte. Tokrat brez pomoči Vlatka Čančarja. Goran Dragić je s Chicagom izgubil v Minneapolisu proti Minnesoti s 126:150.

Jokić je popeljal zlata zrna do zmage nad sršeni, s prej omenjeno statistiko pa se je pridružil Wiltu Chamberlainu in Elginu Baylorju kot edinima igralcema, ki jim je uspelo zbrati tovrsten izkupiček 40+ točk, 25+ skoki in 10+ asistencami. Srb je prvi igralec, ki je dosegel to mejo po Chamberlainu leta 1968. Chamberlainu je ta mejnik uspel štirikrat v bogati karieri.

Center Denverja, ki je dosegel peti trojni dvojček v sezoni, je v domači dvorani že pred polčasom nabral 20 skokov, skupno 27 pa je njegov osebni rekord.

Nikola Jokić in njegova dominanca proti sršenom:

Ob Jokiću se je izkazal še Kentavious Caldwell-Pope z 20 točkami, s štirimi skoki in petimi podajami, Jamal Murray pa je k zmagi prispeval 11 podaj. Čančarju je tokrat trener namenil pičle tri minute na parketu, vendar je njegova strelska statistika v tem času ostala prazna, izgubil pa je eno žogo. Prvi strelec gostov je bil LaMelo Ball, ki je na svoji tretji tekmi po poškodbi dosegel 31 točk, vključno s štirimi trojkami.

Volkovi bikom nasuli kar 150 točk

Dragić pa je s Chicago Bulls gostoval v Minneapolisu, kjer so domači volkovi na krilih 37 točk in 11 skokov Anthonyja Edwardsa podrli klubski rekord po številu točk na tekmi. Bike so premagali kar s 150:126.

D’Angelo Russell je dodal 28 točk po vrnitvi na parket, volkovi pa so zadeli kar 23 trojk, čeprav so na tekmi manjkali kar štirje redni člani ekipe Rudy Gobert, Karl-Anthony Towns ter menjavi Jordan McLaughlin in Taurean Prince.

Dragić do šestih točk in petih podaj

Trener Chicaga Billy Donovan je po tekmi govoril o pomanjkanju kolektivnega igre, predvsem v obrambi, slovenski branilec Dragić, ki je v 20 minutah dosegel šest točk, tri skoke in pet podaj, pa je dejal, da morajo biki bolj zaupati drug drugemu.

“Moramo se žrtvovati drug za drugega za boljšo igro. Da se bolje postavimo, da koga presenetimo, da si podajamo. Gre za majhen detajl. Vsak v tej ligi te lahko premaga,” je dejal kapetan zlate slovenske vrste iz 2017.