Luka Dončić tokrat ne bo mogel pomagati Dallasu

Košarka 14. Mar 202420:48 > 21:01 0 komentarjev
Luka Dončić

Zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić ne bo igral proti Oklahomi večer po tem, ko je zaradi bolečin v zadnji stegenski mišici predčasno končal tekmo proti Golden Statu.

Dončićev niz sedmih zaporednih trojnih dvojčkov se je končal z 21 točkami, devetimi podajami in tremi skoki pri zmagi nad Bojevniki s 109:99 v noči na četrtek. Vodilni strelec lige NBA je sredi zadnje četrtine zapustil igro zaradi bolečin v levi stegenski mišici, le 22 sekund po tem, ko je ponovno vstopil v igro.

Z odsotnostjo slovenska zvezdnika na gostovanju pri Thunder v noči na petek se bo končalo 17 zaporednih tekem s soigralcem Kyriejem Irvingom, kar je daleč najdaljši, odkar so Mavsi februarja 2023 Irvinga pridobili v veliki zamenjavi z Brooklynom.

Skupni čas naveze Dončić-Irving je bil omejen zaradi različnih poškodb. Dallas je v tej sezoni odigral 27 tekem brez enega ali obeh igralcev. Skupno pa bo to deveta tekma v tej sezoni, ki jo bo izpustil 25-letnik.

Mavericksi so še naprej v položaju, ki jim omogoča tako uvrstitev na turnir za uvrstitev v končnico kot tudi neposreden preboj v končnico, toda ekipe so v zahodni konferenci izredno zgoščene.

Oklahoma City je v tesni tekmi z Minnesoto in branilcem naslova prvaka NBA Denverjem za najboljši izkupiček na zahodu.