Super Dončić hitrejši tudi od legendarnega Magica

Liga NBA 21. Jan 20218:16 0 komentarjev
Luka Dončić
Andy Lyons/Getty Images

Čeprav je imel bolečine v levi nogi, je Luka Dončić stisnil zobe in s petim trojnim dvojčkom v sezoni Dallas popeljal do zmage proti Indiani. Nove zmage se je veselil tudi Goran Dragić z Miamijem.

#related-news_0

Dallas je po odlični zadnji četrtini uspel prekiniti niz treh zaporednih porazov. Luka Dončić je ob zmagi s 124:112 prispeval 13 točk, 12 skokov in 12 podaj, kar je bil njegov peti trojni dvojček v tej sezoni in 30. v karieri. Celo Magic Johnson je moral odigrati 44 tekem več (Magic 190, Luka 146), da je prišel do tega mejnika, samo Oscar Robertson pa je potreboval manj tekem kot Dončić (75).

Dončić tokrat ni bil najboljši strelec Dallasa (iz igre je metal samo 5/15 in zgrešil vseh pet metov za tri točke), zato pa je najboljšo tekmo v sezoni odigral Kristaps Porzingis (27 točk, 12 skokov), Trye Burke je dosegel 22 točk, Jalen Brunson in Tim Hardaway pa sta jih dodala 19. V zadnji četrtini je ključne točke prispeval ravno Hardaway, ki je v zadnjem delu igre dosegel kar 10 točk.

Nove zmage se je veselil tudi Goran Dragić, ki je bil z Miamijem s 111:102 boljši od Toronta. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance je v ključnih trenutkih dvakrat zadel trojko in prednost vročice povišal na 102:90. Prvi strelec Miamija je bil z 28 točkami Kenrick Nunn, medtem ko je Gogi v 31 minutah dosegel 17 točk, pet podaj in štiri skoke. Pri Torontu je bil s 24 točkami najučinkovitejši Fred VanVleet.

Prvič so za Brooklyn zaigrali Kevin Durant, James Harden in Kyrie Irving. Po pravem trilerju so Netsi po dveh podaljški izgubili proti Clevelandu, ki je slavil s 147:135. Zvezdniški trio Brooklyna je zasenčil Collin Sexton z 42 točkami. Durant je sicer dosegel 38 točk, Irving 37, Harden pa je 21 točkam za nov trojni dvojček dodal še 12 podaj in 10 skokov.