Težave na obzorju: Dallas bo trepetal

Košarka 21. Mar 20237:00 0 komentarjev

Dallas Mavericks, ki so morali še peto tekmo v nizu odigrati brez slovenskega zvezdnika Luke Dončića, so po dveh uspešnih izidih spet klonili in si v boju za neposredno uvrstitev v končnico zagrenili življenje. Telički so v zadnji četrtini obračuna pri Memphisu povsem popustili (112:108) in zabeležili še 36 poraz v sezoni.

Potem ko je pred dnevi Dallas s trojko ob pisku sirene rešil Maxi Kleber in poskrbel za noro pomembno zmago v boju za končnico, so Telički pri Memphisu ostali praznih rok.

Po treh četrtinah mu je sicer odlično kazalo. Vodili so celo za 16 točk (96:80), a prednost v zadnjem delu zapravili in zabeležili še 36 poraz v sezoni. “Povedli smo za 16 točk in morali bi ohraniti prednost. V zadnjem delu igre smo zgrešili nekaj odprtih metov. Zadnje čase se veliko ukvarjamo z lestvico na zahodu. Naš cilj je še vedno zmaga na vsaki tekmi, saj si želimo zagotoviti prednost domačega parketa v prvem krogu končnice,” je po tekmi dejal Christian Wood.

Ob odsotnost Luke Dončića, ki je zaradi poškodbe izpustil še peto tekmo zapored, je pri Dallasu najbolj učinkovit Kyrie Irving z 28 točkami, Jaden Hardy in Wood pa sta jih dodala po 20. Pri Grizlijih, ki jih je spodbujal tudi suspendirani Ja Morant, pa je bil z 28 točkami najboljši Jaren Jackson.

Bojevniki skočili pred Dallas

V sredo na gostovanje v Teksas prihajajo prvaki Golden State Warriors, ki so izkoristili spodrsljaj Dallasa in ga z zmago v Houstonu s 121:108 prehiteli na lestvici. Prvaki so zdaj šesti. Stephen Curry je dosegel 30 točk, Klay Thomspon pa jih je dodal 29. Oba sta bila po petkrat natančna izza črte.

V vzhodni konferenci so Philadelphia 76ers izgubili s 105:109 po dveh podaljških proti Chicago Bulls, poraz pa jim je za zdaj onemogočil predčasno uvrstitev v končnico. Sixers so zdrsnili na tretje mesto za Boston Celtics.

New York Knicks pa so po treh zaporednih zmagah tokrat s 134:140 izgubili proti Minnesota Timberwolves, ki so se spet približali Dallasu. Knicks so kljub porazu še vedno peti na vzhodu.