V obračunu zvezdnikov tokrat glavna beseda Bookerju

Košarka 19. Apr 20237:01 0 komentarjev
Booker Leonard

Nov večer je v končnici lige NBA prinesel tri nove tekme. Boston je proti Atlanti zmagal še drugič (119:106) in je v seriji povedel z 2:0. Po eno zmago pa imata v obračunu Cleveland in New York ter Phoenix in Los Angeles Clippers.

Obračun drugega in sedmega nosilca vzhoda je ponudil reprizo prvega. V TD Gardnu so navijači zares izenačen obračun lahko spremljali zgolj v prvi četrtini, nato pa so Kelti prestavili vsaj prestavo višje, povedli in prednost brez večjih težav zadržali do konca. Enako kot na prvi tekmi so zmagali s 13 točkami razlike, največ zaslug za drugo zaporedno slavje pa imata Jason Tatum (29 točk) in Derrick White (26 točk), še trije košarkarji Bostona pa so dosegli dvomestno število točk. Pri Hawks je bil najboljši Dejounte Murray (29 točk), pet man jih je prispeval Trae Young. Zanimivo bo videti, če lahko Atlanta še spremeni potek serije – naslednji dve tekmi (prva v soboto, druga pa v ponedeljek ponoči po slovenskem času) bo odigrala na domačem parketu.

Brez prednosti pa se na gostovanje po dveh tekmah odpravljata Cleveland in Phoenix. A glede na to, da so tako Cavaliers kot Suns prva obračuna letošnje končnice izgubila, bodo v obeh taborih zagotovo zadovoljni tudi z rezultatom 1:1.

Vsaj z eno domačo zmago

Ekipa iz Ohia je levji delež do zmage na New York Knicks storila v drugi četrtini, ki jo je dobila kar s 34:17. Nato je visoko razliko brez večjih težav vzdrževala vse do zadnje sirene, ko je semafor kazal 107:90 za domače. Najboljša igralca tekme sta bila Darius Garland z 32 točkami in sedmimi asistencami, Caris LeVert jih je dodal še 24. Precej pod svojimi zmožnostmi je za moštvo iz velikega jabolka odigral nekdanji soigralec Luke Dončića Jalen Brunson (20 točk).

Zelo podoben razplet kot na ostalih dveh tekmah pa smo lahko videli tudi v Phoenixu. Izenačen začetek obračuna, s to razliko, da so gostje v drugi četrtini pobegnili že za 13 točk. A so jih Sonca ujela še do polčasa, v drugem pa nadzorovala potek tekme. Blestel je Devin Booker, ki je z 38 točkami in 9 asistencami tokrat v zvezdniškem dvoboju zasenčil Kawhija Leonarda (31 točk, 8 skokov in sedem asistenc), Clippers ni pomagal niti izvrstni Russell Westbrook (28 točk, 5 skokov, 5 asistenc). Sta pa svoje za ekipo iz Arizone prispevala Kevin Durant in Chris Paul (25 oziroma 16 točk). Serija se bo že v noči na petek nadaljevala v Kaliforniji.