Wembanyama v slogu Dončića pisal zgodovino (VIDEO)

Košarka 11. Jan 20247:15 0 komentarjev
Victor Wembanyama
Victor Wembanyama Foto: Profimedia

Francoski zvezdnik Victor Wembanyama je na "derbiju" najslabših ekip v ligi NBA San Antonio popeljal do visoke zmage nad Detroitom (130:108). Igral je le 21 minut, vseeno pa na svoj račun s 16 točkami, 12 skoki in 10 asistencami vpisal trojni dvojček v ligi NBA. Postal je celo najmlajši (20 let, 6 dni), ki mu je to uspelo brez izgubljene žoge. Prej je ta rekord držal Andre Iguodala (21 let, 54 dni) iz leta 2005.

San Antonio je v dvoboju najslabših ekip lige NBA pokazal, da je še vedno za razred boljši od neporepoznavnega Detroita. Že po prvi četrtini je vodil z 31:19, do konca tekme pa je prednost le še povečal.

Svoje široko košarkarsko znanje je ponovno pokazal, francoski velikan Victor Wembanyama, ki je le v 21 minutah prišel do prvega trojnega dvojčka v lig NBA.

Čeprav ima človek občutek, da se bo zaradi ekstremne višine prelomil…

Ob ne preveč suverenem metu iz igre (6/16, za tri 0/4) je dosegel 16 točk, 224 cm visoki center, ki je zbal tudi 12 skokov, pa je pokazal, da ima tudi odličen pregled nad igro. Z nekaj res izjemnimi asistencami, ki so spominjale na tiste, ki jih ustvari slovenski as Luka Dončić, je skrbel, da so soigralci dosegali lahke koše, njegove mojstrovine pa so zasule družbena omrežja.

S 16 točkami,12 skoki in 10 asistencami je postal drugi košarkar v zgodovini NBA, ki je za trojnega dvojčka potreboval manj kot 22 minut.

Podaja med nogami:

Asistenca preko celotnega igrišča – Jokić si to ti?

Bostonu derbi NBA

Jayson Tatum je s trojko odločil derbi severnoameriške košarkarske lige NBA, v katerem je ekipa Boston Celtics po podaljšku premagala Minnesoto Timberwolves s 127:120 in ostala na čelu lige. Minnesota je druga in prva na zahodnem delu.

Tatum je 26 od svojih 45 točk nanizal v zadnji četrtini in podaljšku za osemnajsto domačo zmago Bostona v nizu, kar je rekord kluba. Jaylen Brown je dodal 35 točk in 11 skokov. Na drugi strani je za Minnesoto Anthony Edwards (29 točk) s prostima metoma izenačil v zaključku rednega dela tekme, ko je nato Tatum zgrešil iz obupa met za tri točke in zmago še pred podaljškom. Karl-Anthony Towns je za poraženo zasedbo prispeval 25 točk in 13 skokov.

Jokić presegel rekord Jamesa

Košarkarji Denverja, branilci naslova, so izgubili v Utahu proti Jazzu s 111:124, za poražene branilce naslova je srbski center Nikola Jokić dosegel 27 točk, 11 skokov in šest podaj. S tem je prišel prek meje 13.000 točk v ligi ter je postal najmlajši v zgodovini, ki je prišel prek te meje, obenem ima 6000 skokov in 4000 asistenc ali več, doslej je bil rekorder LeBron James.

Center Sacramenta Domantas Sabonis je s 24 točkami, 10 skoki in sedmimi podajami vodil svojo ekipo do zmage v gosteh s 123:98 nad Charlotte Hornets. Tudi Atlanta Hawks so potrebovali podaljšek, da so s 139:132 ugnali Philadelphio 76ers, ti so znova igrali brez poškodovanega Joela Embiida, najkoristnejšega igralca minule sezone.

Oklahoma City Thunder so na krilih 28 točk Shaija Gilgeous-Alexandra premagali Miami Heat s 128:120 v gosteh, v vrstah domačih so manjkali zvezdniki Jimmy Butler, Kyle Lowry in Caleb Martin.