Krka do sedme, Domžale četrte zaporedne zmage

Košarka 27. Jan 202419:23 > 21:21 0 komentarjev

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Nova KBM že v sredo premagali GGD Šenčur z 89:84 (25:17, 50:49, 71:65). Kansai Helios Domžale so v petek odgovorili z zmago protu Šentjurju s 75:85 (26:19, 35:45, 53:61).

Šentjurčani so vpisali še četrti zaporedni poraz, medtem ko so Domžalčani zabeležili četrto zmago v nizu. To je bila 13. zmaga ob štirih porazih Kansai Heliosa v letošnji sezoni, s katero so na drugem mestu prvenstvene lestvice. Šentjur je zdaj pri sedmih zmagah in desetih porazih ter je na šestem mestu.

Košarkarji Krke so medtem vknjižili že sedmo zaporedno zmago v ligi Nova KBM oziroma petnajsto v sedemnajstih nastopih. Hkrati so uspešno opravili generalko pred tekmo sezone v regionalnem tekmovanju, sobotnem gostovanju črnogorskega Mornarja v Novem mestu. Gostje so bili boljši večino tekme in so zasluženo prišli do dveh točk.

Čeprav je bil GGD Šenčur skoraj do konca tekme v igri za zmago – Dino Murić (29 točk, 11 skokov) je z nizom šestih točk minuto pred zaključkom pripeljal svojo ekipo na točko zaostanka (84:85), je imela Krka dovolj visokih orožij (Radovanović 19 točk, trojke 4:4, Macura 18 točk, 11 skokov), da je z ekipno predstavo (Špan 12 točk, 13 podaj, Cerkvenik 15 točk) tekmo mirno pripeljala do konca.