Znana polfinalna para domače košarkarske lige

Košarka 8. Maj 202421:56 > 21:56 0 komentarjev
Helios Kansai

Dan za Krko in Cedevito Olimpijo so si mesto v polfinalu državnega prvenstva priborili tudi košarkarji Kansai Heliosa in Šenčurja. Domžalčani so tudi v Podčetrtku ugnali Terme Olimia (77:72), Gorenjci pa so bili v drugo s 93:81 boljši od Ilirije. Polfinalna para sta Šenčur-Cedevita Olimpija in Krka-Helios.

Prvi dve tekmi četrtfinala Nove KBM smo videli že v torek. Košarkarji LTH Castings so v domači dvorani poskusili prvič v sezoni premagati Krko in izenačiti v četrtfinalni seriji, a jim to ni uspelo.

Prva tekma končnice je bila odigrana v Novem mestu, kjer so varovanci Gašperja Okorna upravičili vlogo favoritov in slavili z 98:74, tokrat so škofjeloški kolektiv porazili za sedem točk, pri čemer je največ v “malho” prispeval organizator igre Jan Špan (25 točk). Najboljši strelec pri domačih je bil Luka Rudović z 18 točkami.

Ljubljančani na drugi tekmi spet niso imeli težkega dela. Potem, ko so na prvi tekmi v Šentjurju slavili s 108:78, so danes prvaki štajersko zasedbo porazili s skoraj 40 točkami zaloge in mirno napredovali med najboljše štiri ekipe DP.

Najboljši strelec srečanja je bil spet Zoran Dragić (18 točk), Aleksander Šaškov se je izkazal z dvojnim dvojčkom (13 točk in 11 skokov), pri gostih pa je bil najučinkovitejši A. M. Iyiola (11 točk in 10 skokov).

Helios preživel zaključni nalet

V četrtek so se favoritoma lige tudi košarkarji Heliosa. Domžalčani so preživeli negotovo končnico, potem ko so še po treh četrtinah vodili za 13 točk.

Ko je že kazalo na drugo gladko zmago v nizu Heliosa, pa so domači znižali na 66:68, ko je Domen Bratož pet minut in pol pred koncem zadel za delni izid 14:3. V nadaljevanju je Bratož najprej znova z dvema točkama in trojko povedel domače v vodstvo z 71:70 slabe štiri minute pred koncem. Igralcem Podčetrtka v zaključku met ni več šel od rok, v zadnjo minuto, polno napak na obeh straneh, so stopili z zaostankom treh točk. Prednost je uspelo gostom zadržati do zaključka dvoboja.

Igor Struger je bil s 23 točkami in 15 skoki najboljši igralec tekme, za domače je 14 točk, pet podaj in štiri skoke dodal Bratož. Za zmagovite goste je Blaž Mahkovic nanizal 17 točk in osem skokov, Žiga Daneu 14 točk in štiri ukradene žoge, Simo Atanacković pa 13 točk in štiri skoke.

Brez dvoma v Šenčurju

Igralci Šenčurja so na drugi tekmi z Ilirijo do zmage prišli v tretji četrtini. Prvi polčas je bil zelo izenačen, le točka je bila razlike med ekipama ob odhodu na odmor. Že v prvih dvajsetih minutah je Alen Malovčić dosegel 15 točk in štiri skoke, kapetan Jan Novak po sedem točk in podaj ter pet skokov, pri veliko bolj uravnoteženem napadu gostov pa Tadej Ferme osem točk in tri skoke.

Začetek tretje četrtine je bil sprva še izenačen, po prednosti štirih točk (54:50) pa je domačim uspel delni izid 8:1 in pet minut in pol pred koncem tretje četrtine je bilo 62:51. V naslednjih minutah je ob nadaljevanju uspešnih napadov in boljši obrambi gostiteljev prednost narasla na 15 točk.

Zadnja četrtina ni prinesla velike spremembe, Ljubljančani so sicer vmes zelo stopili dvomestno razliko, a so domačini hitro odgovorili in držali niti igre trdno v rokah vse do konca. V zadnji minuti so dobili priložnost tudi najmlajši člani domače zasedbe.

Malovčić je dosegel 17 točk, prav toliko rezervist Dalibor Đapa, Novak po 12 točk in devet podaj ter sedem skokov, pri gostih pa po 13 kapetan Mirko Mulalić in Luka Barišić, eno manj Ferme.

Prva polfinalna tekma bo 14. maja, v novomeški dvorani Leona Štuklja se bosta pomerila Krka in domžalski Kansai Helios, dan pozneje bo še dvoboj Cedevite Olimpije in GGD Šenčurja.