Dober obet za Luko Dončića

Košarka 30. Jan 20238:34 0 komentarjev
Luka Dončić

Luka Dončić je po zvinu gležnja, ki ga je utrpel v noči na petek, že blizu vrnitvi na parket, poročajo v ZDA.

Slovenski zvezdnik se je poškodoval že na začetku dvoboja Dallasa proti Phoenixu in ga sklenil po vsega dobrih treh minutah igre. Sprva se je v Teksasu razširil strah, da je utrpel težjo poškodbo, a so pregledi razkrili, da gre le za lažji zvin.

Eno tekmo je Luka Dončić sicer že izpustil. Manjkal je ob gostovanju v Salt Lake Cityju v noči na nedeljo, kjer so Teksašani izgubili s 100:108. To je bila za Slovenca že šesta tekma v letošnji sezoni, ki jo je izpustil. Vseh šest je Dallas izgubil.

Dončić že treniral

Naslednjo priložnost za vrnitev bo imel Luka že v noči na torek po slovenskem času, ko Telički gostijo Detroit. Njegov status so od dvoboja z Utahom prekvalificirali iz “odsoten” v “vprašljiv”. V ZDA običajno košarkarji, ki so za tekmo vprašljivi, precej pogosto tudi zaigrajo. Dober znak je tudi Dončićeva prisotnost na parketu pred dvobojem z Utahom. Približno 20 minut je metal na koš, čeprav je bilo že predtem jasno, da ga ne bo v kadru za tekmo.

Luka Dončić
Dallas je brez Luke Dončića letos še brez zmage. Foto: AP Photo/LM Otero

Glede na nasprotnika sicer obstaja precejšnja verjetnost, da bo 23-letni Ljubljančan izpustil tudi ta dvoboj. Detroit namreč sodi med slabša moštva lige NBA, zato ni potrebe, da bi Dallas s svojim najboljšim posameznikom karkoli tvegal, v kolikor še ni 100-odstotno pozdravljen. Nato bodo imeli Telički tri dni premora, v noči na petek pa v Dallasu gostuje še New Orleans.

Dallas prav tako še vedno ne more računati na dva ključna košarkarja pod obročem, Maxija Kleberja in Christiana Wooda. Trenutno je na 7. mestu Zahoda, zbral je 26 zmag in 25 porazov.