Boleč poraz Dallasa ob vrnitvi Luke Dončića

Košarka 23. Mar 20237:07 > 7:17 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Mavericks so po petih tekmah odsotnosti pozdravili vrnitev Luke Dončića, a kljub temu vpisali nov poraz. Na domačem parketu so jih tesno s 127:125 porazili neposredni tekmeci za končnico Golden State Warriors in jih tako potisnili le še poraz od zdrsa z mest, ki vodijo v dodatne kvalifikacije. Z zmago bi se povzpeli celo med najboljših šest, tako majhna so razmerja v zahodni konferenci.

Luka Dončić je ob vrnitvi vpisal 30 točk in podelil kar 17 asistenc, a tudi to ni bilo dovolj za zmago Teličkov. Slovenski zvezdnik je sicer iz igre zadel le 11 od kar 27 metov, zgrešil je tudi dva ključna meta v zadnji minuti tekme.

Golden State je povedel, ko je Stephen Curry vpisal svojo 13. asistenco za koš Draymonda Greena pod osebno napako. Minuto in pol pred koncem so Bojevniki vodili s 123:120. Christian Wood je znižal na točko zaostanka, kmalu zatem pa je imel Dončić met za tri točke za vodstvo, sicer iz težkega položaja, a zgrešil. Dobrih osem sekund pred koncem je odločilen koš dosegel Curry, medtem ko je na drugi strani polaganje zapravil Luka. Tekma je bila odločena.

Vroč zaključek tekme v Dallasu:

“Razpoloženje ni dobro,” je po tekmi dejal Dončić in dodal: “Vsakič, ko izgubiš, je seveda slabo. Moramo se osredotočiti na naslednjo tekmo. Moramo biti osredotočeni na zmago.”

Mavericksi so bili brez branilca Kyrieja Irvinga zaradi bolečine v desni nogi. Odsoten je bil tudi Tim Hardaway.

Dallas je z izkupičkom 36-37 zdaj na 9. mestu lestvice, enako razmerje imajo po zmagi proti Phoenixu tudi Los Angeles Lakers. Zunaj mest, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za končnico, z razmerjem 35-37 prežita še Utah in New Orleans. Jazz so sicer to noč izgubili, uslugo je Teksašanom napravil Portland. So pa zato slavili košarkarji Minnesote, ki so doma za točko ugnali Atlanto in skočili na razmerje 37-37. Do konca sezone se obeta pravi boj za končnico. Mavsi imajo sicer v rednem delu še devet obračunov.

Od Slovencev je bil na delu tudi Vlatko Čančar, a ob zmagi Denverja v Washingtonu prejel le drobtinice. V treh minutah igre je ostal brez točke. Goran Dragić pa še čaka na debi v dresu Milwaukeeja, saj še ni odpravil težav s kolenom. Bucksi so gladko odpravili San Antonio.