Milwaukee z rekordno serijo trojk prerešetal Miami

Košarka 20. Apr 20237:36 0 komentarjev

Milwaukee Bucks so se tudi brez poškodovanega Giannisa Anteteokounmpa uspeli pobrati po uvodnem porazu in z izjemno igro v napadu izenačili serijo proti Miamiju na 1:1. Goran Dragić je igral tri minute. Na pol poti do drugega kroga končnice lige NBA je Vlatko Čančar, ki je drugo zmago Denverja proti Minnesoti pospremil s klopi.

Milwaukee je že do odmora povedel s kar 81:55 in praktično odložil obračun. Vsaj eno tekmo tako Bucksi niso pogrešali prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa. Zimzeleni Brook Lopez je dosegel 25 točk, Jrue Holiday jih je dodal 24 ob zmagi proti Miami Heat s 138:122, s čimer so izenačili serijo.

Bucksi so zadeli neverjetnih 25 od 49 metov za tri točke, kar je izenačen rekord končnice lige NBA po številu trojk na eni tekmi. Leta 2016 je 25 trojk zadel Cleveland proti Atlanti. Pat Connaughton, ki na prvi tekmi sploh ni stopil na parket, je dosegel osebni rekord kariere v končnici, 22 točk in bil izza črte uspešen pri šestih od 10 metov.

“Vsi so pripravljeni in imajo pravo mentaliteto, ko vstopijo v igro. Mentaliteto, ki jo potrebuješ, če želiš igrati ua Milwaukee. Nihče ni nad nikomer,” je bil na soigralce ponosen Lopez.

Goran Dragić je igral le v zadnji četrtini. V igro je vstopil šest minut pred iztekom in na parketu preživel tri minute. Vpisal je 2 točki, zadel je oba prosta meta.

Serija trojk Milwaukeeja:

Denver na pol poti

Denver Nuggets so dobili obe domači tekmi za uvod v obračun proti Minnesoti. Po visoki zmagi na prvi tekmi, so imeli tokrat nekaj več dela. Pri Denverju so bili junaki trije. Jamal Murray je dosegel kar 40 točk, Michael Porter Jr. je kar 13 od svojih 16 vpisal v zadnji četrtini, Nikola Jokić pa je dodal 27 točk, 9 podaj in 9 skokov za Nuggetse, ki so zapravili kar 21 točk prednosti in zaostajali še z 89:87 pred četrto četrtino.

Denver si je v vznemirljivi 4. četrtini opomogel, ko je Porter dosegel osem zaporednih točk. Anthony Edwards je za goste sicer dosegel kar 41 točk, a to ni bilo dovolj, Denver je slavil s 122:113.

Vlatko Čančar ni prišel v igro, trener Mike Malone je v rotacijo uvrstil le osem košarkarjev.

81 točk Murrayja in Edwardsa:

Na Zahodu se obračun med Jezerniki in Grizliji začenja z ničle, potem ko so košarkarji Memphisa v drugo na domačem parketu vpisali zmago s 103:93, čeprav so igrali brez zvezdnika Jaja Moranta.

Presenetljivi junak je bil Xavier Tillman, ki je z 22 točkami dosegel rekord kariere in imel še 13 skokov. Na strani poražencev je LeBron James vpisal 28 točk, Anthony Davis zgolj 13 ob metu iz igre 4/14.