Milwaukee slavil brez Giannisa, slabe novice za Phoenix

Košarka 10. Mar 20237:33 0 komentarjev

Milwaukee Bucks ostajajo eno najbolj vročih ekip lige NBA. Ob odsotnosti Giannisa Anetetokounmpa je največje breme nase prevzel center Brook Lopez, ki mu je le ena blokada zmanjkala do trojnega dvojčka, ob zmagi proti Brooklynu s 118:113. Goran Dragić zaradi težav s kolenom še ni bil na voljo za igro.

Bucksi so že drugo zaporedno tekmo pogrešali zvezdnika Giannisa Antetokounmpa, ki tokrat ni igral zaradi težav z desno roko, medtem ko je prejšnji obračun izpustil zaradi bolezni. Še precej več težav s poškodbami je pri Brooklynu, kjer so manjkali Nic Claxton, Spencer Dinwiddie, Royce O’Neale in Ben Simmons. Strateg Jacque Vaughn pa se je odločil, da bo zaradi počitka zelo omejil tudi minute Mikalu Bridgesu in Dorianu Finneyju-Smithu.

Kljub temu je bil dvoboj precej bolj izenačen od pričakovanj, čeprav so domači že zgodaj povedli za 22 točk. Še štiri minute pred koncem je bil izid 99:97 v korist Milwaukeeja, ki je v zaključku tekmo prelomil v svojo korist z nizom 8:2. Odločilen koš je pol minute pred koncem prispeval Brook Lopez, ki je zbral 24 točk, 10 skokov in 9 blokad. Bobby Portis je ob že 19. zmagi na zadnjih 20 tekmah dodal 28 točk in 13 skokov.

Goran Dragić še vedno zdravi koleno, ki ga je s parketa oddaljilo že za osmo zaporedno tekmo, če štejemo še njegovo obdobje pri Chicagu. Novo priložnost za vrnitev bo imel v soboto proti Golden Statu.

Memphis gladko odpravil Golden State

Bojevniki so medtem doživeli visok poraz v Memphisu (131:110). Stephen Curry je bil na strani poražencev prvi strelec tekme z 29 točkami, pri domačih jih je 22 vpisal Tyus Jones, po 21 Desmond Bane in Jaren Jackson.

Dvoboj je zaznamovalo tudi bližnje srečanje Dilliona Brooksa in Draymonda Greena, ki sta si v zadnjem obdobju izmenjevala ostre besede preko medijev. Brooks je ob polaganju mimo Greena nato milo rečeno nenavadno obstal pred nasprotnikom. Do fizičnega obračuna sicer ni prišlo.

Iz franšize Phoenix Suns pa so sporočili, da bo Kevin Durant zaradi zvina gležnja, ki ga je utrpel na ogrevanju pred zadnjo tekmo Sonc, manjkal vsaj tri tedne. Nato bo sledil vnovičen pregled, povsem lahko se zgodi, da bo velika okrepitev Phoenixa pred zaprtjem tržnice manjkala vse do začetka končnice.