Po derbiju slovenskih trenerjev napad navijačev (VIDEO)

Košarka 24. Dec 20239:02 0 komentarjev
Andrej Žakelj
Andrej Žakelj, trener Budućnosti. Foto: Budućnost VOLI

V Črni gori je imel sobotni derbi v 14. krogu lige ABA med dvema kluboma iz Podgorice še tretji polčas. Po porazu Budućnosti proti SC Derbyju (82:94) so na parket vdrli domači navijači.

V Podgorici trenutno delujeta dva slovenska trenerja. Od prejšnjega meseca na klopi črnogorskega velikana Budućnosti sedi Andrej Žakelj. Tja se je preselil iz Studentskega centra, kjer je njegovo mesto zapolnil še en slovenski strokovnjak Dejan Jakara.

Takoj po koncu tekme so najbolj zagreti člani domače navijaške skupine vdrli na igrišče in poskušali obračunati z igralci, a so jim varnostniki in policisti vendarle preprečili zle namere, poročajo naši kolegi pri Sportklub Srbija. Že prej je bilo mogoče vročo kri opaziti tudi na klopi Budućnosti.

Potem, ko je en navijač preskočil ograjo, jih je sledilo še več in se podalo proti garderobi Budućnosti. Vse se je končalo po nekaj minutah, ko je iz garderobe prišel Brandon Paul in enemu od navijačev napel nekaj lekcij.

To je bil sicer drugi zaporedni poraz Budućnosti v ligi ABA, kjer je v prejšnjem krogu izgubila še na gostovanju pri Partizanu. Jakara je SC Derby v jadranski ligi do sedaj vodil na petih tekmah in vpisal tri zmage. Porazila sta ga le največja, Partizan in Crvena zvezda. Slovitejši od obeh klubov ima razmerje zmag in porazov 9-5, Derby zaostaja le še eno zmago.

Pred dnevi se je v intervjuju za Sportklub razgovoril Andrej Žakelj in spregovoril o uvodnih tednih na klopi črnogorskega velikana.