Pred Slovenci skoraj nemogoča naloga

Košarka 7. Sep 202310:00 0 komentarjev

Po poškodbi hrbta in treh tekmah odsotnosti se je v četrtfinalnem obračunu proti Kanadi v delovno opravo vrnil Jaka Blažič. Stiskal je zobe, saj še zdaleč ni povsem okreval, po porazu pa dejal, da bodo poskušali že danes znova zaigrati na vso moč, ko jim bo ob 14.30 nasproti stala Litva.

“Na dosegu roke smo imeli zgodovinsko zmago. Enostavno je v drugi polčas Kanada startala zelo fizično v obrambi, iskali so lahke koše iz protinapadov. Na vsakem koraku so nas poskušali sprovocirati, na koncu jim je to tudi uspelo. Zasluženo so zmagali, a ostaja grenak priokus, ker bi lahko dosegli to zmago,” je bil po porazu z 89:100 razočaran Jaka Blažič.

Igral je s pomočjo protibolečinskih tablet. V igro je prvič vstopil v prvi četrtini, ko je dve hitri osebni napaki prejel Aleksej Nikolić, a na parketu ni zdržal dolgo, le dobrih pet minut. Ob vrnitvi na klop si je nadel ledveni pas in nato obsedel vse do zaključka, ko je Slovenija ostala brez Luke Dončića. V 6:43 igre je zadel trojko iz edinega meta na koš.

Nemogoča naloga: pozabiti na tekmo s Kanado

Že danes, znova ob 14.30, čaka Slovence naslednja tekma v boju za razvrstitev od 5. do 8. mesta. Nasproti jim bodo stali Litovci, ki so jih že v torek z igrišča odpihnili Srbi. Po obračunu s Kanado, ko so na parketu pustili vse atome moči, bo naslednja tekma prišla prehitro.

“Je, kar je. Manj kot 24 ur imamo. Moramo se spočiti in igrati proti Litvi kolikor je mogoče močno,” glede današnjega dvoboja pravi Zoran Dragić. “Treba se je regenerirati in pozabiti na to tekmo, kar bo zelo težko. Čaka nas par ur spanca. V tekmo je treba iti kot danes, z vso močjo,” dodaja Blažič, zavedajoč, da se bo za tekmo, ki ne prinaša ničesar, izjemno težko motivirati.

Boj za medaljo je končan za obe reprezentanci, kakor tudi za dve evropski olimpijski vozovnici, ki sta ju z uvrstitvijo v polfinale pridobili Srbija in Nemčija. Morda še največji motiv je najvišja uvrstitev v zgodovini slovenskih nastopov na svetovnih prvenstvih. Na SP 2014 v Španiji je Slovenija končala na 7. mestu, potem ko jo je v četrtfinalu izločila reprezentanca ZDA. Takrat sicer brez “razigravanja” za mesta, temveč je bil vrstni red določen glede na izkupiček na vseh tekmah na prvenstvu.

V prvi tekmi dne se bosta srečali Italija in Latvija, medtem ko bosta ob a polfinala na sporedu v petek. Slovenci bodo zadnjo tekmo v Manili odigrali v soboto.