Princ Luka premagal kralja LeBrona na njegovem dvoru

Košarka 2. Mar 20227:41 > 7:43 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči iz torka na sredo zabeležili 37 zmago v sezoni. In to ne kakršno koli. Luka Dončić in soigralci so v Crypto.com areni ugnali Los Angeles Lakers (109:104). Manj uspešen je bil večer za Gorana Dragića, ki mu ni uspelo maščevanje.

Še pred dobrim tednom dni sta bila Luka Dončić in LeBron James soigralca na tekmi zvezd lige NBA. Ravno sloviti “kralj James”, kot ga imenujejo ljubitelji ameriške košarke, je v svojo ekipo izbral Ljubljančana, skupaj sta se razveselila tudi prestižne zmage.

Tokrat je bil nasmejan zgolj Luka, ki je jezernikom natresel 25 točk, dodal jim je še 8 skokov in 5 podaj. Strelsko je bil bolj razpoložen je LeBron, ki je dosegel točko več. Pri Dallasu je z 22 točkami velik delež k zmagi prispeval Jalen Brunson, 20 točk je za poražence dosegel veteran Carmelo Anthony.

Dallas je po izenačenem začetku tekme pobudo prevzel v drugi četrtini, ko so Dončić in soigralci vodili tudi za 21 točk. Lakers so v tretji četrtini prednost ekipe iz Teksasa povsem stopili in na začetku zadnjega dela tekme celo povedli, a jim je v končnici povsem zmanjkalo plina. Njihovi navijači so tako po blamaži proti New Orleansu dvorani znova zapuščali sklonjenih glav.

Dončiću met iz igre sicer ni stekel, za tri točke je metal 0/5. Nasploh so telički zadeli samo 10 trojk iz 35 poskusov, a je bilo tudi to dovolj za zmago proti razglašenim domačinom. Z novo zmago se je Dallas učvrstil na 5. mestu zahoda.

Dragić ni uspel (povsem) utišati žvižgov

Manj zadovoljen od svojega zlatega reprezentančnega soigralca iz Eurobasketa 2017 je bil Goran Dragić, saj je njegov Brooklyn znova izgubil. In to ravno v Torontu, od katerega se je v ne najbolj rožnatih odnosih pred dnevi poslovil koseški zmaj.

Slednji je z 10 točkami sicer postavil svoj strelski rekord v majici Brooklyna, dodal je še dve podaji in dva skoka. Za nekaj trenutkov mu je v zaključku prvega polčasa uspelo tudi utišati domačo publiko, a so v napeti končnici (v zadnji četrtini nobena ekipa ni vodila za več kot šest točk) mirnejše živce ohranili njegovi nekdanji soigralci. Prvi strelec tekme je bil s 24 točkami Gary Trent.