Prvaki kljub sijajni predstavi Dončića zmleli oslabljeni Dallas

Košarka 19. Dec 20236:10 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA na gostovanju pri Denver Nuggets vpisali visok poraz. Aktualni prvaki lige so jih odpravili s kar 130:104.

Tudi 38 točk, enajst asistenc in osem skokov Luke Dončića ni bilo dovolj za zmago košarkarjev Dallasa na gostovanju pri Denver Nuggets. Ravno nasprotno, saj močno oslabljeni Mavericks z izjemo Ljubljančana v svojih vrstah niso imeli razigranega posameznika.

Ob poškodovanih Kyrieju Irvingu, Joshu Greenu, Derecku Livelyju in Maxiju Klebru so Teksašani priključek s prvaki lige NBA držali le v prvem polčasu, ko so predvsem po zaslugi 22 točk Dončića na odmor odšli z zaostankom devetih točk, v drugem delu pa še dodatno popustili in tekmo izgubili s kar 104:130.

Kako zelo nerazpoloženi so bili tokrat košarkarji Dallasa, pove podatek, da je poleg Dončića dvomestno število točk dosegel le še Dante Exum, ki se je ustavil pri enajstih točkah, skoku in dveh asistencah.

Povsem drugače je bilo pri zmagovalcih, saj je kar šest igralcev doseglo deset ali več točk. Z 22 se je najbolj izkazal Jamal Murray, 21 jih je dosegel Aaron Gordon, še točko manj pa je zbral Reggie Jackson. Precej skromen je bil tokrat učinek srbskega centra Nikole Jokića. Košarkarski zvezdnik je v 28 minutah prispeval le osem točk, devet skokov in sedem podaj, pri čemer pa velja dodati, da je ob kar 62 točkah Denverjevih rezervistov zadnjo četrtino presedel na klopi.

Naslednja tekma Dallas čaka v sredo, ko bo doma gostil razpoložene Los Angeles Clippers.

Ti so tokrat gostovali pri Indiana Pacers in podaljšali najdaljši zmagoviti niz lige NBA. V Indianapolisu so zmagali s 151:127, kar je bila še osma zmaga Clippers na zadnjih osmih tekmah.