Prvaki pozabili metati trojke, Morant “ugasnil” Golden State

Košarka 4. Maj 20227:00 > 7:12
Jayson Tatum
Jayson Tatum. Foto: AP Photo/Elise Amendola

Sinoči sta bili v ligi NBA na sporedu dve srečanji. Boston Celtics so doma ugnali aktualne prvake lige, Milwaukee Bucks (109:86), Memphis Grizzlies pa so bili boljši od Golden State Warriors (106:101). Obe seriji sta tako po dveh tekmah izenačeni na 1 proti 1.

Boston je v domačem TD Gardnu zaigral precej bolje in zmagovalca odločil praktično že po prvem polčasu.

Kelti so ga dobili s kar 25 točkami razlike (65:40), tako da je bil drugi del bolj ali manj formalnost. Domači so “leteli” na krilih Jaylena Browna (30 točk) in Jasona Tatuma (29 točk), svoje pa sta dodala še Grant Williams (21 točk) ter veteran Al Horford z dvojnim dvojčkom (11 točk in 11 skokov).

Rekord franšize Boston Celtics

Pri “jelenčkih” je prvi zvezdnik moštva Giannis Antetokounmpo zbral 28 točk, še 19 jih je dodal Jrue Holiday. Največja razlika je nastala pri metu za tri točke, ki je bil tokrat pri aktualnih prvakih lige katastrofalen – zadeli so le tri poskuse od osemnajstih!

Na drugi strani jih je Boston samo v prvem polčasu zadel kar 13 in tako postavil rekord franšize na tekmah končnice. Naslednjo partijo serije gosti Milwaukee, in sicer v soboto zvečer ob 21.30 uri po slovenskem času.

Drugo srečanje je bilo v znamenju prvega moža Memphisa. Ja Morant je imel simultanko z Golden State Warriors, jim nasul kar 47 točk in izdatno prispeval k izenačenju serije na 1-1.

Ja igral kar sam

Morant je v 41 minutah na parketu dodal še 8 skokov in prav toliko asistenc ter bil najboljši v odločilnih trenutkih.

Štiri minute do konca so grizliji zaostajali za 4, potem pa je Morant stvari vzel v svoje roke in do konca dosegel vse točke za domače ter uprizoril delni izid 15:4. Prva ‘violina’ Memphisa je 18 točk dosegla v zadnji četrtini.

K zmagi je 14 točk prispeval Ziaire Williams, pri Warriors pa sta se še najbolj izkazala Stephen Curry (27 točk) in Jordan Poole (19 točk). Tretjo tekmo serije gosti San Francisco v noči na nedeljo ob 2.30 uri.