Antetokounmpo blestel pred petnajst tisoč glavo množico

Košarka 9. Avg 202221:54 > 21:58 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo. Foto: Guliverimage

Na prvi pripravljalni tekmi Grčije in Španije je Giannis Antetokounmpo v 20 minutah igre v statistiko vpisal 31 točk, 10 skokov in tri asistence. Grška reprezentanca je pred 15.000 navijači v Atenah prišla do zanesljive zmage s 86:70.

Tyler Dorsey je za gostitelje dodal 11 točk, Dimitris Agravanis jih je dosegel devet, medtem ko sta Kostas Sloukas in George Papagiannis tekmo izpustila. Guillermo Hernangomez je za Španijo, pri kateri je manjkal tudi Sergio Llull, dosegel 15 točk.

Toda celoten obračun je bil v znamenju Antetokounmpa, ki je dosegel svoj nov strelski rekord za grško izbrano vrsto.

Grčija, ki je od prvega trenutka prevzela nadzor nad igro, je prvo četrtino dobila z 31:13, tekma pa je bila praktično odločena že do polčasa prav po zaslugi Giannisa, ki je prvih 20 točk dosegel v le 15 minutah igre.