Slovenci po katastrofalni prvi četrtini prestavili v višjo prestavo (VIDEO)

Košarka 25. Feb 202419:22 > 20:01 0 komentarjev

Slovenci so v Kopru po Ukrajini premagali še Izrael (88:79). Tako na najboljši možen način zaključujejo prvi reprezentančni sklop tekem letošnjega leta.

Slovenci so v prvih devetih minutah tekme dosegli le tri točke: dve Mike Tobey, eno Klemen Prepelič. Varovancem Aleksandra Sekulića ni šlo nič od rok, ob koncu prvega dela tekme sta za nekaj samozavesti poskbrela Gregor Hrovat in Jakob Čebašek. Izraelci so po prvih desetih minutah vodili z 20:8.

V drugi četrtini pa je sledil popoln preobrat. Slovenci so dosegli kar 32 točk in ob polčasu vodili s 40:37. Po dvajsetih minutah je bil prvi slovenski strelec Klemen Prepelič z 9 točkami, Mike Tobey jih je dosegel 8. Pomemben doprinos so dodali Žiga Dimec, Gregor Hrovat in Leon Stergar s po 6 točkami.

Tudi tretja četrtina je pripadla Slovencem (25:16). Klemen Prepelič je imel pred zadnjimi desetimi minutami že 18 točk, 12 jih je dodal Gregor Hrovat.

V zadnjih desetih minutah so varovanci Aleksandra Sekulića brez težav držali vodstvo in tekmo na koncu dobili z 88:79. Klemen Prepelič je dosegel 21 točk, Mike Tobey pa 20 in 12 skokov.

Na drugi tekmi skupine A je Portugalska po napeti končnici ugnala Ukrajino (77:79). Ukrajinci ostajajo brez zmage, Portugalci so z Izraelom izenačeni pri eni.