Slovenci brez Dončića nemočni proti Američanom (VIDEO)

Košarka 12. Avg 20238:59 > 23:11 6 komentarjev

Slovenski košarkarji so na zvezdniškem turnirju v okviru praznovanja stote obletnice delovanja španske košarkarske zveze izgubili še drugo tekmo. Po petkovem porazu proti Španiji so bili za Slovence prevelik zalogaj tudi Američani (92:62).

Slovenci so igrali brez Luke Dončića, ki je iz preventive po udarcu na dvoboju s Španci izpustil tekmo proti ZDA. Slovenija sicer ni prišla niti blizu zmage, predvsem se je v igro varovancev Aleksandra Sekulića prikradlo preveč napak, kar so Američani znali kaznovati s prelahkimi koši iz protinapadov.

A naši košarkarji se niso dali in se v drugem polčasu, potem ko so zaostajali že 44:65, znova približali. Predvsem se je razigral Gregor Glas, ki je v kratkem času zadel kar tri trojke v nizu in skupno štiri na tekmi. Slovenija je zaostanek zmanjšala na 13 točk, a so v zadnjih minutah aktualni olimpijski prvaki le strnili vrste, vpisali delni izid 23:6 in poskrbeli tudi za najvišjo prednost na tekmi povsem ob koncu, +30.

Prvi strelec in edini dvoštevilčen pri Sloveniji je bil Glas, ki je vpisal 14 točk. Osem jih je dodal Zoran Dragić, vse je dosegel v prvem polčasu. Na strani ZDA je Anthony Edwards vpisal 15 in Jalen Brunson 11 točk ter dodal še osem asistenc.

Strelci:

Slovenija: Samar 5, Nikolić 4, Tobey 4, Blažič 5, Hrovat 4, Morgan 7, Dimec 5, Dragić 8, B. Prepelič 4, Glas 14, Čebašek 2.

ZDA: Haliburton 10, Bridges 9, Johnson 8, Ingram 7, Banchero 8, Portis 8, Edwards 15 (0:1), Brunson 11, Hart 2, Jackson 2, Kessler 2, Reaves 10.

Slovenci so na pripravah pred svetovnim prvenstvom na dosedanjih šestih tekmah vpisali dve zmagi in štiri poraze. Ugnali so Kitajsko in Črno goro, izgubili pa proti Španiji, dvakrat Grčiji in ZDA.

Slovenija bo v Azijo odpotovala v torek, 15. avgusta. V soboto, 19. avgusta ob 8.00 zjutraj po slovenskem času bo v Tokiu odigrala še zadnjo pripravljalno tekmo z Japonsko, prvi nastop na svetovnem prvenstvu na Okinavi pa jo čaka 26. avgusta proti Venezueli. V skupini F igrata še reprezentanci Zelenortskih otokov in Gruzije.

ZDA - Slovenija 92:62 (27:20, 20:11, 20:18, 25:13)