Skrivnost Dončićevih čudežnih metov (VIDEO)

Košarka 8. Mar 20249:27 2 komentarja
Luka Dončić
Luka Dončić. Foto: Profimedia

Ob prekinjenem nizu Dallasovih porazov in petem zaporednem trojnem dvojčku je Luka Dončić (35 točk, 11 skok v in 11 asistenc) na tekmi z Miami Heat (114:108) med drugim znova postregel s košem, ki spada v kategorijo 'neverjetno'.

Ko je dve minuti in pol pred koncem tekme iz obrambne akcije izločil Jimmyja Butlerja in zadel svojo sedmo trojko, se je Dallasu že nasmihala zmaga. Luka Dončić je skupno dosegel 35 točk, 11 skokov in 11 asistenc. Po spletu pa je hitro zaokrožil posnetek iz zadnje četrtine, ko je pri zaostanku dveh točk tik pred iztekom napada prejel žogo v sila neugodnem položaju za met. Dvignil se je visoko v zrak, šele nato obrnil proti obroču, vrgel preko rok Caleba Martina in zadel.

”Le deloma sem videl obroč. A ko je žoga zapustila roke, sem bil dokaj samozavesten. Veden sem, da bo šla skozi obroč. Takšne mete imam rad. Vadim jih na treningu,” je z rahlim nasmehom zadovoljstva po tekmi ameriškim novinarjem v garderobi pripovedoval 25-letni Ljubljančan. Pri tem se ni šalil ali zgolj navrgel nekaj puhlic. Treninge, tako klubske kot tudi reprezentančne, kot po pravilu zaključuje z neverjetnimi meti – z druge polovice , z roba igrišča, z ene noge … Tudi to je ena od skrivnosti čudežnih metov. Tokrat mu ni bilo treba poudarjati, da se učinek teh metov, kot tudi izvrstna individualna statistika, hitro razblinita ob porazih.

Dallas je le prekinili niz porazov. Moštvo iz Teksasa je namreč v obračun z Miami Heat vstopilo po treh zaporednih porazih, petih na zadnjih šestih tekmah in skupno 28 v sezoni. Po zmagi nad nekdanjim moštvom Gorana Dragića LD77 in soigralci nekoliko lažje dihajo, pa čeprav z izkupičkom 35 zmag-28 porazov ostajajo pod pragom ekip z neposredno uvrstitvijo v končnico. Lov za NO Pelicans, Phoenixom in Sacramentom se nadaljuje.

”V našo igro smo vključili več energije in boljšo komunikacijo. Tudi fizično smo se tekmecu dobro postavili po robu. Tri četrtine tekme so bile dobre. Na ta način moramo igrati tudi v nadaljevanju sezone. To je bolj pomembno kot moje številke, čeprav sem vesel teh rekordov. To so neverjetni podatki,” poudarja Dončić, ki sicer ni brezhibno zdrav, a se bo lahko pripravil na prihajajoči tekmi z Detroitom (v noči na nedeljo) in Chicagom (v noči na torek).