Zlatorog na tretji tekmi nemočen, Rogaška gre v finale

Slovenija DP 12. Maj 201721:32 > 21:41
Marko Hrastar

Košarkarji Rogaške so dobili tretjo tekmo polfinala državnega prvenstva in se veselijo uvrstitve v finale. Zlatorog iz Laškega je tokrat padel s 74:57.

Vzdušje v dvorani je bilo fantastično, Rogaška pa je pred več kot 1000 gledalci tekmo začela dobro in prvo četrtino dobila z 19:13.

Gostitelji so v drugem delu ušli že na +11, a so se košarkarji Zlatoroga na krilih Rama Rizvića do odmora vrnili in znižali na -2 (34:32).

Začetek drugega polčasa je bil znova v znamenju domačih, ki so po hitrih trojkah Tadeja Fermeta in Dragiše Drobnjaka znova ušli na +10. Zaradi poškodb oslabljeni Zlatorog, pri katerem je manjkal tudi Jan Špan, se je še zadnjič približal v 35. minuti, nato pa so domači znova ušli in se veselil zaslužene zmage.

Pri Rogaški je bil najboljši Darwin Davis z 21 točkami, pri gostih pa Rizvić, ki jih je dosegel 18.

V finalu se bosta tako pomerila Rogaška in Union Olimpija, prva tekma pa bo v torek v Rogaški Slatini. Igra se na tri zmage.