Zlatorog Olimpiji zadal prvi poraz v DP

Slovenija DP 27. Okt 201721:23 > 21:31
Getty Images/Grant Halverson

V derbiju tretjega kroga lige Nova KBM Slovenije je Zlatorog na svojem parketu z 88:82 ugnal aktualne prvake, ljubljansko Olimpijo.

Olimpija je bolje začela, imela sredi druge četrtine 11 točk naskoka, od takrat naprej pa so varovanci Aleša Pipana igrali vse bolje in bolje. Do polčasa je bil izid že poravnan na 42.

Ekipo iz prestolnice je v končnici očitno ujela tudi utrujenst, saj so domači kazali več energije in zasluženo prišli do zmage. Pri Laščanih je bil najboljši strelec Imran Polutak (26 točk), Miha Lapornik jih je dodal 21, na drugi strani pa je bil najučinkovitejši Jordan Daniel Morgan z 18 točkami.

Na lestvici Olimpija še zmeraj vodi z 2 zmagama in porazom, Zlatorog pa je četrti (1-2).