Lahko delo za vodilne ekipe lige

Košarka 21. Nov 202221:31 0 komentarjev

Po reprezentančni akciji, ki je Slovenijo popeljala na svetovno prvenstvo, so se na delo vrnili košarkarji v ligi Nova KBM. Vodilna Krka je v 7. krogu zlahka odpravila Hopse in tako obranila najvišji položaj. V Rogaški so se visoke zmage veselili tudi Helios Suns, Šentjur pa je odpihnil LTH Castings.

Košarkarji Krke tudi po sedmem krogu ostajajo neporaženi v ligi Nova KBM. Čeprav je imel trener Krke Gašper Okorn na voljo le deset igralcev, so ti v drugem polčasu uveljavili svojo kakovost ter premoč pod obročema. Skok so dobili s 46:25, zadeli so 12 trojk in ob skoraj 70-odstotnem metu za dve točki drugi del dobili z 51:25.

Košarkarji Helios Suns pa so uspešno opravili generalko pred drugim turnirjem regionalne lige Aba 2 v Sarajevu, ki jih čaka prihodnji teden in na katerem bodo branili stoodstotni izkupiček z uvodnega turnirja v Srbiji. V Rogaški Slatini so vknjižili šesto zmago in Rogaški zadali drugi zaporedni poraz, skupno pa četrtega. Gostje iz Domžal so vodili od prve do zadnje minute in zasluženo prišli do dveh točk.