Krka in Helios po medsebojni bitki za ABA ligo slavila v DP

Košarka 19. Apr 202320:15 > 21:08 0 komentarjev
Helios Suns, Krka, finale, ABA

Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Nova KBM doma ugnali Šentjur, čeprav so ob polčasui zaostajali. S tem so Dolenjci nadgradili uspeh iz prejšnjega tedna, ko so se po trdi bitki in zmagi nad Heliosom prebili nazaj med regionalno elito, v ligo ABA. V prvem srečanju dneva je Helios doma porazil Podčetrtek. V boju dna lestvice je Polzela premagala Zlatorog.

Šiškarji so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme. V tem obdobju so v vseh prvinah igre povsem zasenčili Gorenjce in si po trojki Alexandra Šaškova v 17. minuti priigrali 21 točk prednosti (44:23).

Izbranci gostujočega trenerja Stipeta Modrića so tudi v nadaljevanju imeli vajeti igre v svojih rokah. Gostitelji so se jim nekajkrat približali na sedem točk zaostanka (62:69, 71:78, 76:83), zmage Ljubljančanov pa niso ogrozili.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Šaškov s 26 točkami in enajstimi skoki, medtem ko je Žiga Daneu prispeval 25 točk. V domači ekipi je Siniša Bilić dosegel 22, Javon John Greene pa 16 točk.