Domžalčani nazaj na zmagovite tirnice, Krka zmlela Zlatorog

Slovenija DP 12. Feb 202321:15 > 21:47 1 komentar
Helios suns domžale

Košarkarji Helios Suns so v 18. krogu lige Nova KBM premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 76:57 in se tako po porazu proti Iliriji vrnili na zmagovita pota. Vodilna Krka ni imela težav z Zlatorogom in slavila s 93:69 ter tako ostaja trdno na prvem mestu. Krog je v ponedeljek zaključila zmaga Podčetrtka proti Iliriji.

Domžalčani so po dveh tretjinah državnega prvenstva pri izkupičku 15-3, Ggd Šenčur pa je s porazom prekinil serijo treh zmag in padel na razmerje 10-8. Varovanci trenerja Dejana Jakare so prvi korak k zmagi naredili v drugi polovici druge četrtine, ko so z delnim izidom 14:0 pobegnili na 40:26, naslednjega pa v nadaljevanju, ko so z zbrano igro in raznovrstnim napadom zadržali razliko. Blaž Mahkovic s 16 točkami, Jan Zemljič s 14, Lovro Buljić s 13 in Austin Luke, ki je vpisal 14 podaj, so bili stebri igre Helios Suns, medtem ko je na drugi strani največ točk zbral Jan Novak (12).

Košarkarji Krke so pričakovano prišli do sedemnajste zmage in bodo nadaljevanje prvenstva začeli kot vodilni oziroma z dvema zmagama prednosti pred Heliosom. Glede na razliko v kakovosti vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Krka je po lahkotno odigranem prvem polčasu, v nadaljevanje krenila bolj ambiciozno in v tretji četrtini tekmeca nadigrala z 28:12. Za Krko je Rok Stipčević zbral 20 točk (trojke 6:9, indeks 19), višji statistični indeks pri domačih pa sta imela Robert Jurkovič za 14 točk in 7 skokov (indeks 20) in Miha Cerkvenik s 12 točkami (met 4:5) in 5 skoki (indeks 20).

Košarkarji Term Olimia bodo v zadnjo tretjino prvega dela lige Nova KBM krenili s polovičnih izkupičkom 9-9. V 18. krogu so premagali Ilirijo (7-11), ki je doživela šele drugi poraz na zadnjih sedmih tekmah.