Krka se je vrnila na zmagovalne tirnice, zmagal tudi Šenčur

Košarka 6. Feb 202319:55 > 19:56
Helios suns domžale

Košarkarji Rogaške so v 17. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek s 102:89 (26:20, 50:35, 76:65).

Zasedba iz Rogaške Slatine je prekinila niz treh porazov in prišla do osme zmage v sezoni, potem ko je bila dobršen del tekme v prednosti proti Podčetrtanom, ki so po dveh zmagah znova okusili grenkobo poraza. Zdaj imata na lestvici obe moštvi po osem zmag in devet porazov ter sta uvrščeni na četrto in peto mesto.

Podčetrtani so nekoliko bolje odprli tekmo, toda domači so pozneje naredili delni izid 12:0 in pobegnili za devet točk. V drugi četrtini so prišli tudi do desetih točk naskoka, ob koncu polčasa pa tudi do 15, kar je bila dotlej tudi najvišja prednost tekme.

Slatinčani so v uvodu tretje četrtine povedli tudi že za 19 točk, vendar se gosti niso predali, ampak so se znova približali na ulovljivih osem točk. V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili ob enajstih točkah razlike.

Podobno prednost so ohranjali Slatinčani, pri katerih sta izstopala predvsem Jure Špan in Urban Durnik, tudi v zadnjem delu igre in v zadnjo minuto nesli deset točk plusa, kar je zadostovalo za mirno končnico.

Pri domačih je Špan tekmo končal z 28 točkami in sedmimi podajami za indeks 32, Durnik pa s 27 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami za indeks 33. Pri gostih je izstopal Žan Kosič s 23 točkami.

Rogaška bo v 18. krogu v soboto gostovala pri LTH Castings, Terme Olimia pa bodo dva dni pozneje gostile Ilirijo.