Lapornik ob zvoku sirene pokopal Olimpijo!

Košarka 22. Maj 202122:30 > 23:48 0 komentarjev

Krka in Šentjur sta finalista Pokala Špar. Novomeščani so na šesti medsebojni tekmi v letošnji sezoni vendarle uspeli ugnati Cedevito Olimpijo, potem ko je ob sireni za zmago z 82:80 zadel Luka Lapornik. Medtem so se košarkarji Šentjurja v finale prebili prvič, v lokalnem derbiju so bili presenetljivo boljši od Rogaške. Finale bo v nedeljo ob 20:30, v neposrednem prenosu si ga lahko pogledate na Sportklubu!

Košarkarji Krke so v polfinalu slovenskega pokala po trilerju kaznovali nezbranost Olimpije v zadnji minuti in se z delnim izidom 10:0 uvrstili v finale. Junak zmage je bil Luka Lapornik.

Obračun so bolje odprli Krkaši. Po trojki Vasilija Vučetića je ob 11:3 za Novomeščane Jurica Golemac vzel prvo minuto odmora. Kljub temu je Krka še naprej delovala razigrano, zadeli so pet trojk iz 11 metov in četrtino dobili s 26:22.

Krka v šestih minutah zapravila 19 točk prednosti

V drugem delu je Krka nadaljevala z bombardiranjem izza črte. Žoga je hitro krožila, obramba zmajev zamujala, v štirih minutah so Novomeščani zadeli še pet trojk in povedli z 41:22!

Sledil je silovit odziv Olimpije. 31 sekund pred koncem prvega polčasa je s trojko Jarrod Jones poravnal izid na 42! Zmajem je torej uspel delni izid 20:1. Tekma se je v 3. četrtini začela z ničle.

Luka Lapornik je bil z 19 točkami in košem za zmago junak Krke.

Lapornik ob sireni!

V drugem polčasu smo gledali izjemno izenačeno tekmo in šele 5:33 pred koncem je prva od ekip povedla za več kot pet točk, potem ko je oba prosta meta za 73:67 zadel kapetan zmajev Jaka Blažič.

V zadnjo minuto so Ljubljančani vstopili z osmimi točkami naskoka, a Krka še ni rekla zadnje. Jan Kosi in Luka Lapornik sta 46 sekund pred koncem znižala na -3.

Po novem neuspešnem napadu Olimpije se je Krki ponudila priložnost za zmago, ko je tri sekunde pred koncem nespametno nešportno osebno napako napravil Luka Rupnik. Lapornik je zadel oba prosta meta (79:80), in nato ob zvoku sirene še trojko za zmago!

Krkaši bodo v nedeljo lovili 4. pokalni naslov. Olimpija ostaja pri 20.

Največjih slovenskih derbijev za to sezono sicer še ni konec. Že v sredo se bosta večna tekmeca pomerila tudi v finalu državnega prvenstva, kjer se igra na tri zmage. Derbiji bodo torej še vsaj trije! Vse si boste lahko ogledali na programih Sportkluba!

Šentjur je Rogaško premagal prvič po kar 12 zaporednih porazih!

Šentjur prvič v finalu pokala

V prvem polfinalnem paru smo videli tretji letošnji medsebojni obračun lokalnih rivalov, ki ju loči manj kot 20 kilometrov. Oba dvoboja v rednem delu državnega prvenstva je dobila Rogaška, ne pa tudi tretjega, najpomembnejšega. Pomerila sta se namreč za debitantski nastop v finalu pokala.

Tokrat smo videli zelo napadalno košarko, ekipi sta že v prvem polčasu dosegli kar 98 točk, z 51:47 je šla na odmor Rogaška.

Tretjo četrtino so precej bolje odigrali Šentjurčani. Jure Špan je zlahka prebijal pod obroč, v raketi je izvrstno odigral borbeni Domagoj Šamac, svoje je dodal še izkušeni Dalibor Đapa. Pred zadnjo četrtino so vodili z 71:64.

Prav Đapa je zadel enega od odločilnih košev v zadnji četrtini, ko je minuto in pol pred koncem povišal na +8. Po trojki Petarja Vujačiča in znižanju razlike na štiri točke je vajeti v svoje roke prevzel Špan. Najprej je zadel po izjemnem prodoru, v naslednji akciji zadel še oba prosta meta. Obračun je bil odločen.

Varovanci Aleša Pipana so tako uspeli izkoristili dodaten čas za pripravo. Na voljo so imeli namreč kar 10 dni več.

Velika lokalna tekmeca sta se sicer pred šestimi leti pomerila tudi v finalu državnega prvenstva. Takrat sta se oba borila za prvi državni naslov, s 3:1 v zmagah so bili prav tako uspešnejši Šentjurčani.