Američani zmleli Italijane, Srbi pa Litovce (VIDEO)

Košarka 5. Sep 202316:20 > 16:28 0 komentarjev

Srbija, ki je z 87:68 premagala Litvo, in ZDA, ki so s 100:63 odpihnile Italijo, sta prvi polfinalistki svetovnega košarkarskega prvenstva. Srbi se bodo v polfinalu pomerili z boljšim iz jutrišnjega obračuna med Slovenijo in Kanado.

Največ zaslug za povsem gladko zmago Srbije s kar 21 točkami razlike ima kapetan Bogdan Bogdanović, ki je v svojo statistiko vpisal 21 točk, dvomestna sta bila še Filip Pestrušev (17) Stefan Jović (11). Izbranci Svetislava Pešića so z igro v napadu, ko je žoga hitro krožila, predvsem pa trdno obrambo, v kateri so odlično ustavili litovski met z razdalje, povsem onemogočili tekmeca. Po izenačeni prvi četrtini v nadaljevanju pravega dvoma o zmagovalcu tako ni bilo. Ključno razliko so naredili v uvodnih minutah tretjega dela tekme, ko so iz plus pet pobegnili na +14.

Srbija bo v polfinalu v petek igrala z zmagovalcem obračuna med Slovenijo in Kanado, ki bo na sporedu jutri ob 14.30. Litva se po veliki zmagi nad ZDA ob zaključku skupinskega dela zdaj seli v boj za razvrstitev od 5. do 8. mesta.

Zlahka so napredovali tudi Američani, ki so se hitro pobrali po porazu z Litvo v zadnjem krogu skupinskega dela in se hitro vrnili na zmagovite tirnice. Proti Italiji je blestel zvezdnik Brooklyn Nets Mikal Bridges, ki je tekmo končal pri 24 točkah in zbral še 7 skokov. Drugi najboljši strelec je bil Tyrese Haliburton z 18 točkami.

Svetovno prvenstvo v košarki, četrtfinale (Manila)

Litva –Srbija 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14)
ZDA – Italija  100:63 (24:14, 22:10, 37:20, 17:19)