SP v košarki: Mladinci na Madžarskem v izločilne boje z dobro popotnico

Košarka 27. Jun 202317:37 0 komentarjev
Jan Vide; FOTO: FIBA

Slovenska košarkarska reprezentanca do 19 leta starosti je skupinski del tekmovanja na SP končala z zmago nad Madagaskarjem. Afriško reprezentanco so varovanci Danijela Radosavljevića ugnali z izidom 74:71. Prvenstvo gosti Madžarska.

Po tesnem porazu s prvimi favoriti za zlato Američani je bilo težko ohladiti glave, zato je dan premora prišel kot naročen.

Jan Vide in druščina so v tekmi za drugo mesto skupine B cel drugi polčas vodili, si tekom tretje četrtine priigrali tudi do 15 točk zaloge (55:40), na koncu pa spet močno popustili in gledalcem pričarali napet zaključek.

K drugi zmagi na prvenstvu je največji učinek prispeval novopečeni član ameriške študentske ekipe UCLA Bruins Vide, ki je vpisal 25 točk, štiri skoke in dve podaji, pohvaliti pa gre še Jana Zemljiča.

Osemnajstletni član Heliosa je zablestel s 15 točkami, petimi skoki in sedmimi asistencami. Kar 13 skokov je pobral mladi up Zlatoroga Blaž Tratar. Pri Malgaših je 18 točk zabeležil Fabrizio Heritiana.

Varovanci stratega Danijela Radosavljevića že jutri začnejo z boji na izločanje. V osmini finala bo njihova nasprotnica prvakinja izpred šestih let Kanada, ki je v skupini A s Španijo, Francijo in Kitajsko zasedla tretje mesto.

Danijel Radosavljević; FOTO: FIBA

V primeru uspeha se bodo mladi Slovenci najverjetneje pomerili z zmagovalcem skupine D, Turkom. Prvenstvo poteka na Madžarskem, v debrecenskih dvoranah Oláh Gábor in Fönix Hall.