Srbi kljub naslovu v kvalifikacije, MZT že v ligi ABA

Košarka 17. Apr 202221:42 0 komentarjev

Košarkarji v drugem najmočnejšem regionalnem tekmovanju, ligi Aba2, so danes končali tekmovanje. Na zaključnem turnirju v Skopju je v finalu srbski Zlatibor po podaljšku z 78:73 premagal domačo ekipo MZT Skopje.

Kljub porazu v finalu si je makedonska ekipa že samo z uvrstitvijo v finale zagotovila neposredno uvrstitev v ligo Aba za naslednjo sezono, medtem ko se bo Zlatibor za uvrstitev v močnejšo konkurenco v dodatnih kvalifikacijah meril z najslabšo srbsko ekipo letošnje sezone, Borcem. Iz lige Aba pa je neposredno izpadla Krka kot najslabša v tej sezoni.

Košarkarji Zlatiborja morajo v dodatne kvalifikacije zaradi polne kvote srbskih klubov v ligi ABA, kjer ne sme nastopati več kot pet klubov iz iste države.

MZT Skopje je v polfinalu v soboto premagal Široki s 75:71, Zlatibor pa je do finala prišel po polfinalni zmagi nad banjaluškim Borcem z 98:83.

V tej sezoni lige Aba2 je od slovenskih klubov samo Heliosu uspelo priti do končnice. V četrtfinalu so morali Domžalčani, ki so redni del končali na drugem mestu, po napeti končnici z 82:84 priznati premoč poznejšemu prvaku Zlatiboru.

Rogaška je redni del tekmovanja končala na 12. mestu v 14-članski konkurenci.