Srbski mladci le potrdili povsem uničeno ljubljansko sezono

Košarka 21. Apr 202422:10 1 komentar

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi tekmi četrtfinala lige ABA proti srbski Megi znova visoko izgubili (71:85) in se z 0:2 v seriji poslovili že na prvi stopnički končnice. Zmaji so izjemno mladi zasedbi iz Srbije parirali do zadnje četrtine, ko so gostje še drugič nadigrali izkušenejše Ljubljančane.

Lahko bi rekli, da je bila dražja in precej bolj izkušena zasedba Cedevite Olimpije konkurenčna na treh od osmih četrtin. V Beogradu so zmaji prejeli pravo zaušnico, ki bo skelela še dolgo, ko so prejeli nedojemljivih 118 točk ob porazu za 21. Tudi v Stožicah pa jim ni uspelo popraviti vtisa. Prav nasprotno.

Mega je v Ljubljani slavila za 14 točk. Tekma je bila dokaj izenačena vse do zadnje četrtine, ki so jo gostje dobili z 19:11 in dokončno pobegnili Ljubljančanom. Končni izid niti ne razkrije nemoči zmajev v zaključku, ki so jih mladi Srbi povsem nadigrali. Zadnje minute so minile brez tekmovalnega naboja.

Zoran Martić, trener Cedevite Olimpije: “Čestitam gostom za zmago. Težko je igrati na tej ravni, če si tako nenatančen pri metu z razdalje in pri prostih metih. Igralcem ne morem očitati, da si niso želeli in se borili. V skoku smo bili dominantni, čeprav so gostje v času, ko se je tekma lomila, dobili tri skoke v napadu.”

Marko Barać, trener Mege: “Čestital bi svojim igralcem, ki so naredili izjemen posel. Po prvi tekmi, ki smo jo odigrali odlično, smo pričakovali odgovor domače ekipe, ki je polna kvalitetnih igralcev, da bodo igrali s ponosom in motivirani. Tekma ni bila lahka, a na koncu je bila energija in želja moje ekipe na vrhunski ravni, s čimer smo v ključnih trenutkih nasprotnika prisilili v napake.”

Slovenski prvaki so tako po zgodovinski slabi evropski sezoni katastrofalno sklenili še nastope v jadranskem tekmovanju. Prednost domačega parketa v četrtfinalu so zapravili s padcem forme v zaključku rednega dela, slabo formo pa prenesli tudi v izločilne boje.

Nikola Đurišič in Stefan Milijenovič sta bila prva strelca Mege s po 20 točkami. Pri Cedeviti Olimpiji so bili dvomestni Shawn Jones (15 točk), Justin Cobbs (14), Alen Omić (11) in Jaka Blažič (10).

Liga ABA, četrtfinale, druga tekma:

Cedevita Olimpija – Mega 71:85 (22:22, 19:23, 19:21, 11:19) /0:2/

// – izid v seriji, igrali so na dve zmagi

Dvorana Stožice, gledalcev 2123, sodniki: Boltauzer (Slovenija), Obrknežević (Srbija), Kardum (Hrvaška).
Cedevita Olimpija: Stewart 7 (1:2), Cobbs 14 (6:7), Glas 2, Blažič 10 (2:4), Jones 15 (5:7), Ščuka 6 (1:1), Klobučar 3, Omić 11 (7:10), Šaškov 3.
Mega: Milijašević 2, Miljenović 20 (7:10), Jelavić 16 (5:6), Đurišić 20 (8:12), Kovačević 12 (4:5), Plavšić 6 (0:2), Jović 4, Malovec 5.
Prosti meti: Cedevita Olimpija 22:35, Mega 24:35.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 3:27 (Ščuka, Klobučar, Šaškov), Mega 5:16 (Miljenović 3, Jelavić, Malovec).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 27, Mega 29.
Pet osebnih: Cobbs (35.), Stewart (40.), Ščuka (40.); Plavšić (35.).