Hopsi po super zaključku do prve zmage v sezoni (VIDEO)

Košarka 13. Nov 202320:35 0 komentarjev

Košarkarji Term Olimia so v 7. krogu lige Nova KBM izgubili proti Hopsom Polzeli z 78:89 (24:13, 44:44, 63:63).

Dvoboj Podčetrtanov in Polzeljanov je pomenil obračun ekip z dna lestvice. Če so prvi doslej imeli eno zmago, so bili Polzeljani še brez. Toda tokrat so slednji dobro odigrali zadnjo četrtino, s katero so v svoj prid odločili tekmo, na kateri so iz igre metali 52-odsotno.

Podčetrtani so tekmo bolje začeli, prvo četrtino dobili za devet točk, a so jim Polzeljani v drugih desetih minutah vrnili z enako mero, tako da sta ekipi drugi polčas začeli poravnani.

Tudi po 30 minutah sta zasedbi bili povsem izenačeni, v zadnjih desetih minutah pa je voda stekla na mlin Polzeljanov, ki so zadnjih deset minut dobili za enajst točk. V teh so prednjačili Cooper Robb, Jordan Skipper Brown in Matic Grušovnik.

Pri domačih je bil s 17 točkami najboljši strelec Igor Struger, medtem ko sta pri gostih prednjačila Robb s 23 in Timon Petrovič z 20 točkami. Grušovnik je tekmo končal z 18 točkami in osmimi skoki.

Podčetrtani bodo v 8. krogu prihodnji ponedeljek gostovali pri Triglavu, Polzeljani pa bodo dva dni prej gostili Rogaško.

Liga Nova KBM, 7. krog:

Petek:
GGD Šenčur – Kansai Helios 82:70 (25:11, 41:30, 58:51)

Sobota:
Ilirija – Šentjur 83:80 (28:26, 47:53, 60:60)

LTH Castings – ECE Triglav Kranj 103:97 (19:18, 33:28, 53:47, 79:79) po podaljšku