Toronto po 584 dneh znova zaigral doma, soliden debi Dragića

Košarka 5. Okt 20217:17 > 9:19 0 komentarjev
Goran Dragic

Košarkarsko moštvo Toronto Raptors je na svoji prvi pripravljalni tekmi pred pričetkom nove sezone lige NBA premagalo Philadelphio 76ers s 123:107. V dresu kanadskega moštva je debitiral slovenski organizator igre Goran Dragić in v dobrih 16 minutah vpisal osem točk in podajo.

Potem ko so v minuli sezoni zaradi pandemije koronavirusa domače tekme igrali v Tampi na Floridi, so se košarkarji Toronta po kar 584 dneh naposled le vrnili v svojo dvorano. Prvo pripravljalno tekmo svoje ekipe si je v Scotiabank Areni ogledalo nekaj več kot 8.000 navijačev, Raptors pa so se jim za podporo oddolžili s prepričljivo zmago proti Philadelphiji s 123:107.

“Res je lepo biti nazaj,” je po dvoboju dejal trener gostiteljev Nick Nurse. “Čutilo se je, kako se je energija z navijačev prenesla na igralce. Občutek je zelo lep. V Tampi nam ni bilo slabo, a precej bolje je biti nazaj. Vzdušje je bilo celo nekoliko boljše, kot ga morda lahko pričakuješ za dvoboj predsezone,” je pristavil.

Raptors so visoko zmago dosegli na krilih Britanca Ogugue Anunobyja, ki je bil z 21 točkami najboljši strelec svoje ekipe, s sedemnajstimi je bil dobro razpoložen tudi njegov soigralec Justin Champagnie. Priložnost v dresu domače zasedbe je dočakal tudi Goran Dragić, za katerega je bil po odhodu iz Miami Heat to prvi nastop v dresu kanadskega moštva. Slovenski organizator igre je začel v prvi peterki, na igrišču pa preživel 16 minut in 26 sekund in v tem času dosegel osem točk in podajo.

Pri gostih, ki so sicer vodili le na začetku uvodne četrtine, je bil najboljši posameznik Andre Drummond. tekmo je sklenil z 19 točkami in kar 14 skoki.

Dallas na delu v noči na četrtek

Ponoči je na igrišče stopil tudi Vlatko Čančar, ki je z Denver Nuggets gostoval pri Los Angeles Clippers in izgubil s 102:103. Slovenski reprezentant je v nekaj več kot osmih minutah vpisal dve točki.

Košarkarji Dallas Mavericks Luke Dončića pa bodo prvo pripravljalno tekmo na novo sezono odigrali v noči na četrtek po srednjeevropskem času, ko se bodo v Teksasu pomerili z Utah Jazz.