Upanje za Dallas še tli, Dragiću in Čančarju drobtinice

Košarka 5. Apr 20237:10 1 komentar

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta ponoči igrala Goran Dragić in Vlatko Čančar. Dragić se je z Milwaukeejem veselil zmage v Washingtonu s 140:128, Čančar pa je z Denverjem izgubil na gostovanju v Houstonu s 124:103. Po porazu Oklahome proti Golden Statu (125:136) Dallas ohranja upanje na končnico.

V prestolnici je vnovič blestel Giannis Antetokounmpo s trojnim dvojčkom – 28 točk, 11 skokov in 10 podaj. Goran Dragić se ni naigral. V dobrih 14 minutah je dosegel dve točki iz prostih metov, zgrešil pa vse tri poskuse, da bi iz igre zadel koš. V je statistiko dodal skok in tri podaje. Milwaukee sicer prepričljivo vodi na lestvici vzhoda, saj je zabeležil že 57. zmago na 79 tekmah.

Denver ostaja pri 52 zmagah in vodi v zahodni konferenci, presenetljivo pa je izgubil pri zadnjeuvrščeni ekipi Houstona s 124:103. Za zmagovalce je kar 32 točk dosegel Jalen Green, tekmo pa so odločili razpoloženi soigralci, saj je še šesterica teksaških košarkarjev dosegla dvomestno število košev. Za Denver je Michael Porter Jr. dosegel 23 točk, Nikola Jokić pa 14 točk in 10 skokov. Vlatko Čančar je v petih minutah in pol na koš vrgel enkrat in zgrešil, dosegel pa dve asistenci.

Dallas lahko ulovi le še razglašeno Oklahomo

Pomembno zmago je v boju za nadaljevanje sezone dosegla Minnesota. Ta je pri Brooklynu slavila s 107:102 in ima zdaj na zahodu v boju za končnico tri zmage prednosti pred Dallasom in Luko Dončićem. Taka je tudi prednost Los Angeles Lakers, ki so po podaljšku prišli do zmage s 135:133 pri Utahu. Na treh zmagah razlike pa ostaja tudi New Orleans, ki pa je na domačem parketu s 101:103 izgubil s Sacramentom.

V boju za 10. mesto je tako za Dallas kot kaže ulovljiva le še Oklahoma. Ekipa Luke Dončića ima do konca rednega dela še tri tekme. Že danes bo bržkone odločilen obračun s Sacramentom.