“Zelo dobro, brat Luka, zelo dobro!”

Košarka 26. Apr 20228:20 > 18:45 0 komentarjev

Kakšen odgovor košarkarjev Dallas Mavericks na sobotni poraz proti Utah Jazz! Telički so v Airlines Centru popolnoma zasenčili gostujočo zasedbo, ki skozi tekmo niti enkrat samkrat ni vodila. Prvo ime srečanja? Uganili ste, Luka Dončić. Slednji je bil tudi po tekmi razumljivo zelo dobro razpoložen.

Slovenski zvezdnik je v nekaj več kot 32 minutah, ki jih je preživel na parketu, nasprotniku nasul 33 točk, prispeval je še 13 skokov. Zaradi ogromne prednosti svoje ekipe, ki je sredi zadnje četrtine znašala že 32 točk, je v zaključku srečanja dobil nekaj dodatnega odmora. Dallas namreč šesta tekma z Utahom čaka že v četrtek zvečer po slovenskem času (22:00).

Razpoloženje Luke Dončića po tekmi je bilo seveda sijajno. Takoj po koncu obračuna se je vključil v oddajo “Inside NBA” in velikega zvezdnika lige Shaquila O ´  Neala znova naučil nekaj slovenskih besed. Nekdanjega izvrstnega centra je zanimalo, kako se v slovenščino prevede besedna zveza “Good job!”, Ljubljančan pa mu je z veseljem odgovoril: “Zelo dobro!” Legendarni “Shaq” mu je tako odvrnil: “Zelo dobro, brat, zelo dobro!” Simpatični Luka pa se tu ni ustavil, nekdanjemu košarkarju Los Angeles Lakers je obljubil, da ga bo kasneje naučil še nekatere slovenske izraze, ki niso najbolj primerni za televizijo.

S temi fanti bi šel v vojno

Na druženju z novinarji je bil Dončić razumljivo precej bolj resen: “Danes sem se počutil precej bolje kot na prvi tekmi. Takrat sem potreboval nekaj minut, da ujamem ritem, igrali smo tudi na visoki nadmorski višini, na kar sem se moral privaditi. Tokrat pa smo igrali pred svojimi navijači, vzdušje je bilo sijajno. Veliko lažje je igrati, ko te spodbuja 20.000 ljudi. Smo odlična ekipa, drug drugemu krijemo hrbet. S temi fanti bi šel v vojno. Na naslednji tekmi moramo igrati tako, kot smo danes. To je edini način, da zmagamo. Naša obramba je bila fantastična.”

Utah Jazz so na tekmi zmogli vsega 77 točk, kar je najslabši strelski večer ekipe v letošnji sezoni. Pravzaprav ekipa iz Salt Lake Cityja že skoraj štiri leta ni dosegla tako malo točk. Ironično, 77 je številka, ki jo na dresu nosi njihov krvnik Luka Dončić.

“Luka je odigral sijajno tekmo. Vsi pričakujemo, da bo pokazal svoje in v tretji četrtini se je res razigral. Čeprav je igral šele drugo tekmo v končnici, na parketu deluje, kot da igra že celotno serijo. Znova je odlično odigral tudi v obrambi,” je po tekmi svojega varovanca pohvalil tudi trener Jason Kidd.

Dončić dosegel mejnik, ki je pred tem uspel le Oscarju Robertsonu

Slovenski košarkarski čarovnik še naprej prestavlja mejnike najmočnejše lige na svetu. Na svojih prvih 15 tekmah v končnici je dosegel 499 točk in prispeval 137 skokov ter 133 podaj. Le še en košarkar je tako hitro presegel 450 točk, 125 skokov in 125 asistenc – Oscar Robertson, ki je v 60. letih blestel v dresu Cincinnati Royals.