Znan prvi četrtfinalni par končnice državnega prvenstva

Košarka 30. Apr 202122:21 0 komentarjev
Hopsi Polzela, Triglav
Hopsi Polzela so zlahka odpravili Triglav (KZS)

Hopsi Polzela so na tekmi 10. kroga prve košarkarske lige premagali s 103:79 premagali Triglav in si tako pričakovno priborili zadnjo vstopnico za končnico. S tem smo dobili prvi četrtfinalni par, nasprotnik Hopsov bo Cedevita Olimpija.

Hopsi so v ligi za obstanek, ki prinaša tudi dve vstopnici za končnico, po veliko boljši igri v drugem polčasu zanesljivo zmagali in se kot zadnji uvrstili v četrtfinale Lige Nova KBM. Triglav je bil odpisan že pred dvobojem in se tako seli ligo nižje.

V prvem polčasu so Hopsi odigrali pod vtisom pomena srečanja. V obrambi jim nikakor ni steklo, po koncu prvega polčasa so zaostajali za tri točke in jih prejeli kar 50. V drugem polčasu pa so domačini šli na vse ali nič in v napadu prikazali pravo malo kliniko ter dosegli kar 56 točk. Prvi strelec je bil Blaž Habot, ki je dosegel kar 31 točk s 100 odstotnim metom iz igre (13:13) in s črte prostih metov (5:5)!

Hopsi so z zmago mesto v končnici vzeli Zlatorogu, sicer pa se iz lige za obstanek v končnico podaja še Šentjur. Iz lige za prvaka so v končnico uvrščeni še Rogaška, Krka, Helios Suns, Podčetrtek in Šenčur. Vsi pari bodo znani po soboto, ko sta na sporedu še zadnji dve tekmi. Podčetrtek gosti Šenčur, medtem ko v Domžale prihaja Krka.

košarkarji Cedevite Olimpije so že v četrtek z 88:66 premagali Rogaško in si zagotovili mesto prvega nosilca. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi, prvi dvoboj bo na sporedu v torek.