Newcastle v 20 minutah povsem uničil Tottenham

Nogomet 21. Apr 202323:05 > 23. Apr 2023 17:17 0 komentarjev

V 32. krogu angleškega prvenstva je za najodmevnejšo zmago poskrbel Newcastle, ki je s kar 6:1 uničil Tottenham. Črno-beli so od 2. do 21. minute dosegli kar pet golov in tako že razrešili vse dvome o zmagovalcu derbija kroga. Popolna kapitulacija Londončanov na stadionu St. James' Park.

V soboto je bilo najbolj razburljivo v Liverpoolu, kjer so redsi šele ob tretjem vodstvu vendarle ohranili prednost in proti Notthingham Forestu slavili s 3:2. Že v petek je za šok poskrbel vodilni Arsenal, ki je doma proti zadnjeuvrščenemu Southamptonu iztržil le točko (3:3).

Še v 87. minuti je Arsenal zaostajal za dva gola, a sta vsaj za remi zadela Martin Odegaard in Bukayo Saka. Sinjemodri so tako pred priložnostjo, da z zmagami na zaostalih tekmah topničarje prehitijo, hkrati se bodo v sredo na Etihadu pomerili še na medsebojni tekmi, ki bi lahko dokončno sezono prelomila v korist Cityja.