Angležinje ponižale Norvežanke

Nogomet 12. Jul 20227:23 > 8:01 0 komentarjev
nogometašice

Nogometašice Anglije so v 2. krogu skupine A na domačem evropskem prvenstvu v nogometu v Brightonu premagale Norveško kar z 8:0 (6:0) in si z drugo zmago že priigrale četrtfinale ter potrdile prvo mesto v skupini.

Na razprodanem stadionu Brighton & Hove Community Stadium so za domače pred 28.500 gledalci zadele Beth Mead (34., 38., 81. minuta), Ellen White (29.,41.), Georgia Stanway (12., 11-m), Lauren Hemp (15.) in Alessia Russo (66.), ki je v igro vstopila v drugem delu.

Angležinje so dosegle tudi najvišjo zmago na evropskem prvenstvu. Pred tem so leta 2017 na Nizozemskem najvišje ugnale Škotsko s 6:0.

V prvem ponedeljkovem obračunu je Avstrija premagala Severno Irsko z 2:0 (1:0). Odločilno tekmo za preboj v četrtfinale bodo Avstrijke tako igrale z Norvežankami, za preboj med najboljšo osmerico pa jim zadostuje že točka.

Za Avstrijke je vodilni gol v 19. minuti dosegla Katharina Schiechtl, ki pa je priložnost dobila šele potem, ko je bila Laura Wienroither pozitivna na testu na koronavirus in ni igrala. Katharina Naschenweng (88.) je potrdila avstrijsko zmago.