Argentinci in Čilenci z delitvijo plena

Nogomet 15. Jun 20217:36 0 komentarjev
Argentina je povedla v 33. minuti, ko je zadel - kdo drug kot - Lionel Messi. Foto: Guliverimage

Na olimpijskem stadionu v Rio de Janeiru sta se v okviru skupinskega dela Cope Americe pomerila Argentina in Čile. Gavči so povedli po fantastičnem prostem strelu Lionela Messija, Čilencem pa je točko v drugem polčasu priboril Eduardo Vargas.

Medtem ko so oči evropske javnosti usmerjene v evropsko prvenstvo v nogometu, v Južni Ameriki prav tako poteka tamkajšnji celinski šampionat – Copa America. Po velikih težavah z gostiteljstvom nazadnje poteka v Braziliji, odigrane pa so bile že štiri tekme. Domačinka Brazilija je za uvod s 3:0 nadigrala Venezuelo, Kolumbija pa je bila z 1:0 boljša od Ekvadorja.

V noči na torek sta bili odigrani še dve tekmi. V derbiju prvega kroga sta se udarila Argentina in Čile. Modro-beli so več poizkušali, čeprav je bilo razmerje v strelih v okvir le 5:4 za Argentino. Izbrana vrsta Argentine je povedla v 33. minuti, ko je Lionel Messi v svojem slogu zadel s prostega strela z okoli 30 metrov in gavčem prinesel prednost pred nadaljevanjem. Čile, južnoameriški prvak v letih 2015 in 2016 (obakrat v finalu boljši prav od Argentine) je izenačil prek Eduarda Vargasa z enajstmetrovke v 57. minuti, to je bil tudi končni izid srečanja.

Argentina je s tem podaljšala niz neporaženosti na 14 tekem pod vodstvom Lionela Scalonija, toda glavni zvezdnik ekipe Lionel Messi ni bil zadovoljen: “Tekma se je za nas hitro zakomplicirala. Ostati moramo mirni, imeti žogo več v posesti in igrati hitreje. Enajstmetrovka je spremenila dvoboj. Za začetek smo si želeli zmage, a smo igrali s težkim nasprotnikom. Zdaj nas čaka Urugvaj, ki ne bo nič lažji. Dva zahtevna tekmeca za uvod v Copo.”

Pri Čilu je manjkal prvi zvezdnik Alexis Sanchez, obdobje pod novim trenerjem Martinom Lasartom pa so Čilenci odprli z remijem. Arturo Vidal, nad katerim je bil storjen prekršek za enajstmetrovko, je bil zadovoljen z izidom. “Messi te vedno prisili v spremembe igralnega sistema. Hvala Bogu, da smo prišli do remija. Še vedno se malo lovimo v novem načinu, za nami je težka tekma, a smo se dobro držali reda,” je dejal nekdanji Messijev soigralec pri Barceloni.

Pred tekmo so se na stadionu z avdiovizualnim šovom poklonili Diegu Armandu Maradoni. Na drugi tekmi v skupini B je Paragvaj s 3:1 ugnal Bolivijo.