Arnel Jakupović junak zmage nad Aluminijem (VIDEO)

Nogomet 30. Jul 202319:50 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 2. krogu Prve lige Telemach doma premagali Aluminij z 1:0 (0:0).

Mariborčani že na prvih tekmah niso bili popolni, proti Aluminiju pa se jim je pojavila dodatna težava. Pomemben člen Ivan Brnić je zbolel, tako da trener Damir Krznar, ki je nekatere igralce tudi odpočil, nanj ni mogel računati. Klub temu so njegovi varovanci narekovali ritem, posebno nevarni pa niso bili. Aluminijeva obramba je bila trdna, si pa je v 14. minuti vendarle zakuhala težave, ko je vratar Tibor Banić v svojem kazenskem prostoru po podaji žogo ujel z roko. Sodnik je dosodil indirekten strel, po kombinaciji Jana Repasa in Arnela Jakupovića, ki je streljal, pa žoga ni našla poti v mrežo, prav tako kot ne po poskusu Marcela Lorberja.

Jakupović, ki je v prejšnjem krogu dosegel tri gole, je bil tudi tokrat stalna nevarnost za gostujoča vrata, a v prvem delu njegovi poskusi niso bili dovolj natančni. Tako kot ne poskusi Xhuliana Skuke, ki je občinstvo navdušil v 40. minuti, ko je poskusil s peto, a se je izkazal vratar Banić.

Kidričani so v prvem delu le dvakrat streljali od daleč, nevaren je bil predvsem strel Sandra Jovanovića, po katerem je žoga zletela mimo desne vratnice vratarja Ažbeta Juga, v 56. minuti pa so dobili priložnost, da prevzamejo pobudo na igrišču. Domači so namreč ostali z igralcem manj, potem ko je sodnik Rade Obrenović zaradi simuliranja prekrška v kazenskem prostoru pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico Lorberju.

Rdeči karton razjezil Mariborčane:

Toda Mariborčani so se znali odzvati na to nevšečnost. V 65. minuti minuti so prišli do vodstva, ko je Martin Milec z desne strani poslal natančno žogo, kjer je bil spet na pravem mestu Jakupović.

Po spremembi rezultata so gosti zaigrali na vse ali nič, toda njihova premoč je bila jalova. Sprožili so sicer nekaj strelov, ki pa niso pomenili prave nevarnosti za mariborska vrata. Za Maribor se je po enem izmed protinapadov še ena priložnost ponudila Jakupoviću, toda tokrat je bil Banić na mestu.

V naslednjem krogu bo Maribor gostoval v Murski Soboti, Aluminij bo gostil Koper.

Maribor – Aluminij 1:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3200, sodniki: Obrenović, Kovačič, Kalan.

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Šoštarič Karič, Strajnar, Lorber, Antolin (od 84. Iličić), Laušić (od 73. M. Božić), Repas (od 83. Urata), Skuka (od 61. Pihler), Jakupović.

Aluminij: Banić, Martić, Schaubach, Koblar, Jovan (od 80. Pečnik), Jagić, Gorenak, Brkljača (od 66. Katuša), Jovanović (od 80. Kosi), Brest (od 85. Baskera), Susso (od 66. Skiba).

Strelec: 1:0 Jakupović (65.).

Rumeni kartoni: Lorber, Milec; Gorenak.
Rdeč karton: Lorber (56.).

Potek srečanja v Mariboru in Domžalah:

Konec tekem v Mariboru in Domžalah!

80. minuta, Domžale: Vratnica Domžal! Znova je bil glavni akter Đapo, a mu je drugo veselje na tekmi preprečila vratnica. Obranić bi bil povsem brez moči.

68. minuta, Domžale: Priložnost domačih. Sprožil je Edin Julardžija, a je bil vratar Brava na mestu. Ostalo je pri 1:1.

65. minuta, Ljudski vrt: GOOOL! 1:0! Maribor kljub igralcu manj vodi. Po prekrasni podaji kapetana Martina Milca je v polno meril Arnel Jakupović.

Zadetek Jakupovića:

56. minuta, Ljudski vrt: Maribor je v težavah! Po drugem rumenem kartonu je moral igrišče  zapustiti mladi Marcel Lorber. Šlo je za simulacijo prekrška v kazenskem prostoru, prvi rumeni karton pa je prejel  v peti minuti zaradi vlačenje. Odločitev Obrenovića je razjezila klop Maribora, rdeč karton je prejel tudi tehnični vodja ekipe Aleš Mertelj.

Drugi rumeni karton za Lorberja:

54. minuta, Domžale: Velika priložnost za Domžale. Sam se je pred vratarjem Brava znašel Kovačević, a ponovno ni bil natančen.

48. minuta: GOOOL! 1:1! Domžale so nazaj! Zadele so takoj začetku drugega polčasa! V polno je zadel 20-letni Jan Đapo.

Zadetek za izenačenje Domžal:

Začetek drugih polčasov!

Konec prvih polčasov v Mariboru in Domžalah!

44. minuta: GOOOL! 0:1! Bravo vodi v Domžalah! Po levi je lepo prodrl Matija Kavčič in poslal oster predložek v kazenski prostor Domžal, kjer je žoga prišla do kapetana Gašperja Trdina, ki je z močnim strelom matiral domžalskega vratarja. Šiškarji kar malce presenetljivo vodijo v Domžalah.

Lep zadetek kapetana Brava:

40. minuta, Ljudski vrt: Vratnica Maribora! Atraktivno je s peto poskušal Xhuliano Skuka, a mu je strel atraktivno ubranil Tibor Banić. Ostalo je pri 0:0.

30. minuta, Domžale: Domžalčani so povedli. Šlo je za dolgo podajo in napako Katinića. Zmedo je izkoristil Šturm in mojstrsko zadel. Rumena je družina je slavila, ko se je oglasil VAR in oznanil, da je šlo za prepovedan položaj. Bilo je zelo tesno, odločali so centimetri. Veliko sreče za Šiškarje.

Odločali so centimetri:

26. minuta, Ljudski vrt: Zapretil je tudi Aluminij. Z lepo odmerjenim strelom je mariborske navijače prestrašil Gorenak, a bil je premalo natančen, zdi pa se, da je bil na žogi tudi Jug.

14. minuta, Ljudski vrtu: Velika priložnost za Maribor. Po napaki vratarja Aluminija, ki je prijel podajo soigralca, so vijolični imeli na voljo indirektni prosti strel. Sprožil je vroči Arnel Jakupović, a obramba Aluminija je bila na mestu. Oba strela domačih sta bila blokirana.

Lepa priložnost za Maribor:

2. minuta, Domžale: Po hudi napaki vratarja Brava Matije Orbanića je Franko Kovačević streljal na prazna vrata, a grdo zgrešil. Domžalčani so zapravili veliko priložnost za vodstvo.

Kovačević ni izkoristil napake Obranića:

Začetek tekem v Maribor in Domžalah!

Začetni postavi v Ljudskem vrtu:

Pred tekmama v Domžalah in Mariboru:

Mariborčani so državno prvenstvo začeli suvereno. Vijolice so v Domžalah s kar 4:0 odpravile Radomljane in zdelo se je, da varovanci Damirja Krznarja pravočasno dvigujejo formo pred naslednjimi izzivi sezone. Toda nato je prišla četrtkova tekma v Luksemburgu, kjer so jo Štajerci komajda odnesli brez poraza proti Differdangeju (1:1). Tokrat čaka Maribor drugačen, a nič manj zahteven izziv. Aluminij je proti Celju dokazal, da bo v tej sezoni trn v peti favoriziranih tekmecev, po točko proti grofom pa je samozavest v Kidričevem zagotovo na zelo visokem nivoju. Motivacija šumarjev na tekmi z velikim sosedom pa tako ali tako nikoli ni vprašljiva.

Tekma med Domžalami in Bravom bo edini obračun nasprotnikov, ki sta v prvem krogu osvojila vse tri točke. Rumena družina želi z novo zmago še malce sprati madež evropske blamaže proti malteškemu Balzanu, Bravo je v prvem krogu z zmago proti Rogaški zaprl usta kritikom, ki s(m)o po skromnem kadrovanju napovedovali klavrno sezono Šiškarjev. V vlogi favorita bodo tokrat sicer varovanci Simona Rožmana, nenazadnje ravbarji že sedem prvenstvenih tekem zapored niso klonili proti Bravu.