Osem golov v nemškem superpokalu, Bayern še 10. prvak

Nogomet 30. Jul 202222:22 > 23:00 0 komentarjev

Nogometaši Bayerna so še desetič osvojili nemški superpokal. Državni prvaki so s 5:3 premagali pokalne prvake, za katere je do 52. minute igral Kevin Kampl.

Po vodstvu Bayerna s 3:0 ob polčasu se je zdelo, da je tekma na Leipzigovi Red Bull Areni odločena, za kanček upanja pa je potem v 60. minuti z golom za znižanje zaostanka na 1:3 poskrbel Marcel Halstenberg. Ko je Serge Gnabry v 66. minuti  Bavarce popeljal v vodstvo s 4:1, je bilo videti, kot da je Bayern že osvojil naslov, toda potem je sledilo malce drame.

Do konca tekme so nogometaši Leipziga, pri katerih pa na igrišču takrat ni bilo več nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, zadeli še dvakrat in poskrbeli za nekaj drame ob koncu. V 98. minuti je Bayern zadel še petič in potrdil 10. naslov nemškega superpokalnega prvaka, kar je seveda rekord.

Za Bayern je že ob debiju zadel Sadio Mane, ki je poleti prišel iz Liverpoola in bo v Münchnu skušal zapolniti vrzel po odhodu Roberta Lewandowskega.