Beni ekspres: Najhitrejši gol v karieri Benjamina Šeška

Nogomet 18. Sep 202219:11 0 komentarjev

Benjamin Šeško je na derbiju 9. kroga avstrijske Bundeslige med RB Salzburgom in dunajskim Rapidom, ki se je končal z remijem 1:1, za gol potreboval vsega 17 sekund.

Benjamin Šeško na jutrišnji reprezentančni zbor za tekmi lige narodov proti Norveški in Švedski prihaja z dobro popotnico. Zadel je še na drugi prvenstveni tekmi v nizu, mrežo Rapida je zatresel po vsega 17 sekundah tekme, ko je Salzburg popeljal v vodstvo z 1:0.

To je bil najhitrejši gol v mladi karieri 19-letnega slovenskega talenta, pred tem je najhitreje zadel v sezoni 2020/21, ko je za Liefering v drugi avstrijski ligi v polno meril v drugi minuti.

Dunajčani, pri katerih še vedno pogrešajo slovenskega vezista Dejana Petroviča, ki okreva po poškodbi, so pozneje poravnali izid. Derbi kroga se je končal z remijem 1:1.

Mladi slovenski napadalec je odigral 90 minut, dosegel pa je peti gol sezone (četrtega v prvenstvu).

Gol Benjamina Šeška:

Slovenca iz Gradca sta najbližja zasledovalca

Salzburg je še povišal vodstvo na vrhu lestvice, trenutno ima štiri točke prednosti pred Laskom, ki je včeraj po zaslugi strelca “hat-tricka” Nika Prelca izgubil proti Tirolu, in graškim Sturmom.

Ta je danes prišel do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, ki jih je odigral. Z 2:0 je doma odpravil Austrio Lustenau.

Do novih točk sta pomagala tudi Tomi Horvat, ki je igral 85 minut, in Gorenc Stanković, ki je bil na igrišču do 85. minute.