Slovenski šov v Linzu, Nik Prelec je v Avstriji navdušil

Nogomet 17. Sep 202219:15 > 19:21 0 komentarjev
Nik Prelec proslavlja enega od treh zadetkov v mreži Laska. Foto: Guliverimages.

Nik Prelec je dočakal prvi gol v avstrijski Bundesligi, zabil pa ne enega, ampak kar tri. Mladi slovenski napadalec je bil junak zmage Tirola s 4:1 v gosteh pri Lasku iz Linza.

Nik Prelec je po neuspešni epizodi pri Olimpiji poleti prestopil v avstrijsko Bundesligo in okrepil Tirol, pri katerem igrata tudi Žan Rogelj in Sandi Ogrinec. Na prvih šestih tekmah je vpisal tri asistence, na prvi gol pa je čakal do danes, ko je zablestel.

Prvič je zadel v peti minuti, ko je poravnal rezultat na 1:1, potem je v 41. minuti zabil za vodstvo Tirola z 2:1 in v 63. minuti dokončal delo, sijajen nastop pri do tega kroga drugouvrščenemu Lasku je dokončal s “hat-trickom”.

Sijajno predstavo 21-letnika, ki je bil na igrišču do 78. minute, potrjuje tudi visoka ocena, ki mu jo je namenil Sofascore. Z oceno 9,6 je bil z naskokom najboljši posameznik na igrišču, na katerem njegova rojaka Ogrinca in Roglja nismo videli, saj sta poškodovana.

V nedeljo v akciji trije slovenski reprezentanti

Benjamin Šeško bo v avstrijski Bundesligi na delu jutri, ko bo zadnjič pred prihodom na ponedeljkov reprezentančni zbor zaigral za RB Salzburg, čaka ga derbi proti dunajskemu Rapidu, pri katerem še vedno pogrešamo Dejana Petroviča, ki dobro okreva po hudi poškodbi kolena.

Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat bosta s Sturmom v Gradcu gostila Austrio Lustenau.