Bobičanec za evrogol potreboval zgolj 17 sekund (VIDEO)

Nogomet 27. Jul 202320:32 0 komentarjev

Celje pod vodstvom Alberta Riere je z domačo tekmo proti Vitorii Guimares odprlo evropsko sezono. Začetek pa po zaslugi Luke Bobičanca ne bi mogel biti boljši - že v 17. sekundi prve tekme drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo so se nogometaši iz knežjega mesta znašli v prednosti.

Komaj je dal ciprski sodnik Chrysovalantis Theouli znak za začetek prve evropske tekme v Celju v tej sezoni, že so domači nogometaši krenili v hiter napad. Žogo je na sredini igrišča ukradel Julien Lamy in prodrl po levi strani. Od tam je visoko podajo poslal v kazenski prostor, kjer je žoga preletela Chukwubuikema Ikwuemesija, a nato idealno ‘padla’ na nogo Luki Bobičancu. Ta se ni obotavljal, pač pa je udaril s prve in natančno ter močno pod prečko premagal gostujočega vratarja Bruna Varelo za izjemen začetek evropske poti Celja. Da je bil to njegov večer, je Bobičanec dokazal tudi v drugem polčasu, ko je najprej v 59. minuti z močnim strelom in odbitkom Varele omogočil gol Aljoši Matko, v 75. minuti pa je stresel še okvir gola.

Tekma se na koncu vendarle ni izšla po načrtih Alberta Riere, Vitoria se po goliadi na Portugalsko vrača z minimalno zmago (4:3). Povratni obračun bo čez teden dni.