Šeškov Leipzig po zmagi v Beogradu že v osmini finala (VIDEO)

Liga prvakov 7. Nov 202318:48 > 21:56 1 komentar

Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta se z Leipzigom v četrtem krogu skupinskega dela nogometne lige prvakov v Beogradu razveselila zmage proti Crveni zvezdi z 2:1 in uvrstitve v izločilne boje. Najvišjo zmago večera je dosegel Atletico Madrid Jana Oblaka, ki je s kar 6:0 odpravil Celtic. Derbi med Milanom in PSG so dobili Italijani (2:1).

Atletico ima zdaj po štirih tekmah dve zmagi in osem točk ter je na vrhu skupine E. Po današnji zmagi z 1:0 nad Feyenoordom je na drugem mestu Lazio s točko manj, medtem ko je nizozemska zasedba pri šestih.

Za Madridčane sta po dva gola dosegla Antoine Griezmann (6., 60.) in Alvaro Morata (45., 76.), po en gol pa sta prispevala še Samuel Lino in Saul Niguez. Celtic je sicer od 23. minute naprej igral z igralcem manj. Za Lazio je edini gol v sodnikovem dodatku prvega polčasa dosegel Ciro Immobile.

V skupini F je najprej Borussia na domači zelenici v Dortmundu premagala Newcastle z 2:0. Za nemško zasedbo je v 26. minuti zadel Niclas Füllkrug, tri točke domači ekipi pa je po lepo izpeljanem protinapadu v 79. minuti zagotovil Julian Brandt. Po zmagi Milana nad Paris Saint-Germainom z 2:1 je Borussia zdaj vodilna ekipa te skupine s sedmimi točkami. PSG jih ima šest, Milan je pri petih in Newcastle pri štirih.

Tekma na San Siru je postregla z zelo živahno igro in številnimi priložnostmi na eni in drugi strani. Za vodstvo gostov je v 9. minuti zadel Milan Škriniar, ta se je znašel povsem sam pred golom Milana, potem ko je žogo po kotu z glavo preusmeril Marquinhos. Tri minute zatem Rafael Leao po strelu Olivierja Girouda in obrambi Gianluigija Donnarumme z akrobatskim strelom izid poravnal na 1:1. Po petih minutah nadaljevanja je tri točke Italijanom zagotovil Giroud.

Leipzig Slovencev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je v Beogradu slavil proti Crveni zvezdi z 2:1. Šeško je tekmo začel v udarni enajsterici in je igral do 70. minute, v 52. je po protinapadu in strelu od daleč zadel vratnico, Kampl pa je v igro vstopil v 84. Za rdeče bike sta zadela Xavi Simons v osmi in Lois Openda v 77. minuti, v 81. pa je avtogol dosegel Benjamin Henrichs.

V tej skupini je Manchester City premagal Young Boys in po štirih tekmah ostaja neporažen, od Leipziga ima tri točke več, oba sta si že zagotovila nastop v izločilnih bojih. Za City je bil za meščane natančen Erling Haaland, z enajstmetrovke pa Phil Foden.

Barcelona je na Volksparkstadionu v nemškem Hamburgu doživela prvi poraz proti Šahtarju. Edini gol na dvoboju je pet minut pred koncem prvega dela dosegel Danilo Sikan, ki je Ukrajincem priboril drugo zmago v letošnji ligi prvakov. Barcelona ostaja pri treh zmagah in devetih točkah na vrhu skupine H. A devet točk ima tudi Porto, ki je tokrat ugnal Antwerpen z 2:0.

Kaj tokrat pripravlja Harry Kane

Sredin večer prinaša preostalih osem tekem elitne evropske nogometne lige, ta teden jo bomo spremljali prvič pred reprezentančnim premorom, ki ga slovenski ljubitelji nogometa tako težko pričakujemo.

V skupini A bo Bayern proti Galatasarayju, ki je iz lige prvakov izločil Olimpijo, lovil še četrto zmago, s katero bi si seveda že zagotovil napredovanje. Zanimivo bo videti, kaj tokrat pripravlja Harry Kane, ki je v odlični formi. Na 14 tekmah v tej sezoni v vseh tekmovanjih je zabil kar 17 golov, zadnje tri na zadnji tekmi proti velikemu bavarskemu tekmecu Borussii Dortmund.

Turki so po polovici tekem sicer na drugem mestu pred trikratnim evropskim prvakom Manchester Unitedom, ki je na prvih treh tekmah doživel dva poraza. Zdaj igra proti Köbenhavnu, ki je pri točki, tudi na preostalih dveh tekmah pa je nudil dober odpor. Proti Bayernu je izgubil z 1:2 po preobratu z golom v 83. minuti, zelo pozno je kapituliral tudi proti Manchester Unitedu na Old Traffordu, kjer je domačin z golom v 72. minuti zmagal z 1:0. Zdaj bodo Angleži gostovali na Danskem, kjer utegne biti še težje.

Arsenal želi še poglobiti krizo Seville

V skupini B bo vodilni Arsenal, ki v Angliji malce izgublja sapo – na zadnjih dveh tekmah je doživel dva poraza -, gostil zmagovalko lige Europa Sevillo, ki pa je v tej sezoni zelo slaba. V ligi prvakov je pri dveh točkah, v prvenstvu pa celo šele na 16. mestu. Na zadnjih desetih tekmah v vseh tekmovanjih je zmagala le dvakrat. Od tega enkrat na pokalni tekmi proti amaterski ekipi Cuadetano.

Nekdanji evropski prvak PSV je prav tako v težavah, tudi on je na prvih treh tekmah osvojil le dve točki, zato bo v Eindhovnu prav gotovo lovil zmago proti Lensu, ki je prijetno presenečenje in ima že pet točk. V ligi prvakov je neporažen že pet tekem.

Real Madrid pričakuje, da si bo že zagotovil napredovanje. FOTO: Profimedia.

Nemci še četrtič sanjajo zgodovinsko točko

Skupina C? Daleč najuspešnejši klub tekmovanja Real Madrid, ki je bil že kar 14-krat prvak, v Madridu gosti Brago in upa, mu bodo navijači po tekmi še četrtič v tej sezoni v ligi prvakov vzklikali: “Bravo!” Z 12 točkami bi si že zagotovil napredovanje, odkupil pa bi se tudi za spodrsljaj na zadnji prvenstveni tekmi, ko so varovanci Carla Ancelottija na Santiagu Bernabeu proti skromnemu Rayu Vallecanu le remizirali in izpustili prvo mesto na lestvici.

Na drugi tekmi bo drugi favorit skupine Napoli v Neaplju gostil novinca v tekmovanju Union Berlin, ki je na vseh prvih treh tekmah pustil dober vtis, a na vseh treh ostal brez točke. Izgubljal jih je z minimalnim rezultatom.

Bosta znana že oba potnika v osmino finala?

Skupina D ponuja obračun Real Sociedad in Benfice v San Sebastianu. Čeprav je Benfica v preteklosti dvakrat že postala evropska prvakinja, Baski pa se takemu podvigu še niso niti približali, je po prvih treh tekmah razmerje moči povsem na strani Špancev. Osvojili so sedem točk, Lizbončani pa nobene. Če tokrat ne zmagajo – adijo, evropska pomlad!

Sedem točk ima tudi Inter Milano, ki je v dobri formi in vodilno moštvo italijanske lige. Napredovanje bi si zagotovil z zmago v Salzburgu. Trikratni evropski prvaki v lovu na zmago upe polagajo predvsem na Lautara Martineza, ki, odkar je decembra lani z Argentino postal svetovni prvak, gole zabija kot po tekočem traku. V tej sezoni jih je na 14 tekmah dosegel kar 13.

Lahko se torej zgodi, da bosta po tem krogu znana že oba udeleženca osmine finala iz te skupine, kar bi pomenilo, da bi nas v nadaljevanju v tej skupini čakal dolgčas.